Перед ветеранами МВС виступив Святослав Вакарчук: «Низький уклін вам, воїни. Ви - наша гордість!»
МВС України продовжує співпрацювати з відомими українськими музикантами та організовує мистецькі заходи для поранених захисників і захисниць, які проходять лікування та реабілітацію. Цього разу до бійців НГУ та Нацполіції завітав лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук.
Святослав Вакарчук привітав присутніх та звернувся до ветеранів:
Музикант також подякував рідним військових, медперсоналу та усім, хто підтримує їх під час лікування та реабілітації.
Святослав Вакарчук розповів ветеранам надихаючу історію свого друга-військового, який отримав надважкі поранення на фронті та ледь не загинув. Але після тривалого лікування став на ноги, створив сім’ю та живе щасливим життям. Саме завдяки цій історії Святослав написав свою відому пісню «Мить».
Захисники раділи знайомим пісням та співали разом із Святославом, охоче спілкувалися та фотографувалися з ним після концерту.
Бойовий досвід Тоні, Барона, Скіфа, Шеви та Касіка
Кілька бійців під час заходу поділилися своїми історіями про фронтове життя та розповіли про власний бойовий досвід.
Антон Третяк з позивним «Тоні» - юрист за освітою, в системі МВС служить понад 18 років, з лютого 2024 року приєднався до бригади НГУ «Кара-Даг», воював на Запорізькому напрямку та Донеччині. У грудні минулого року під час мінометного обстрілу ворога отримав важкі травми, з того часу проходить лікування та реабілітацію.
Антон Кофонов із позивним «Барон» за професією – соціальний працівник, наразі служить гранатометником в бригаді «Буревій», у лавах НГУ - з 2020 року. На початку повномасштабного вторгнення вивчився на бойового медика. Перший бойовий досвід отримав на Харківщині, під Куп’янcьком у жовтні минулого року отримав важке порання. З того часу – на лікуванні та реабілітації. Після відновлення здоров’я Антон планує продовжити службу або працювати за фахом:
Олексій із позивним «Скіф» служить в бригаді Нацполіції «Лють». Перед повномасштабним вторгненням працював в патрульній поліції на Вінниччині. Бойовий досвід отримав на Донеччині та Харківщині – звільняв Кліщіївку та Вовчанськ. Поранення отримав від ворожого дрона на Покровському напрямку.
Під час лікування бійця підтримує його родина, а щоби завжди бути в гарному настрої, Олексій спілкується з побратимами та заводить нові знайомства.
Іван Секретаренко із позивним «Касік» служить в «Буревії». До повномасштабного вторгнення мав свою будівельну бригаду та працював у Польщі. У квітні 2022-го добровільно мобілізувався. Воював у якості кулеметника та інженера-сапера. Під час штурму в Серебрянському лісі на Харківщині ворожий снаряд потрапив в їхній квадроцикл. Касік із побратимом ледь не загинули на місці. Боєць отримав важкі поранення та самостійно наклав собі турнікет, водій квадроциклу був легко травмований, тому допоміг Івану евакуюватися.
22-річний розвідник-сапер Єгор Шевкунов із позивним «Шева» - родом з Бахмута. Добровільно мобілізувався до війська в 19 років, до служби працював охоронцем. Воював на Запорізькому напрямі у складі бригади «Кара-Даг». Під час виконання бойового завдання поблизу Малої Токмачки був важко поранений уламком міни.
Хлопець нещодавно одружився зі своєю дівчиною Дашею, разом вони мріють заснувати власний агробізнес та народити дітей.
Музика, як терапія для покращення ментального здоров'я бійців
Підрозділи соціального супроводу при медустановах системи МВС, які допомагають пораненим із оформленням документації та іншими важливими питаннями під час лікування та реабілітації, на постійній основі організовують мистецькі акції, арт-терапію або інші заходи для поранених бійців. З початку січня 2024 року – це вже шостий концерт у цьому закладі.
Департамент комунікації МВС України