Перший ААС: Проведення перевірки та складання за її наслідками процесуальних документів за відсутності особи, якої зазначене стосується, є порушенням приписів чинного законодавства.


Грудень 17
12:09 2021

Першим апеляційним адміністративним судом розглянуто адміністративну справу за апеляційною скаргою фізичної особи на рішення Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області за позовом фізичної особи до Управління державного архітектурно будівельного контролю міської ради про скасування постанови.

За результатами розгляду справи Першим ААС прийнято постанову, в якій зазначено про таке.

Приводом для звернення до суду стала винесена уповноваженою особою управління державного архітектурно-будівельного контролю постанова, якою особу визнано винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 96 Кодексу України про адміністративні правопорушення (виконання будівельних робіт без подання повідомлення про початок виконання зазначених робіт).

За результатами розгляду зазначеної справи, суд першої інстанції дійшов висновку про те, що суб’єктом владних повноважень доведено факт законності прийнятої ним постанови і її правомірність доведена наявними у справі поза розумним сумнівом, а позивач не надав суду належних доказів на спростування правомірності рішення відповідача.

Перший ААС із вищезазначеним висновком місцевого суду не погодився з огляду на те, що протокол про вчинення адміністративного правопорушення складено без відома та присутності особи. Зазначене, за висновком колегії суддів, свідчить про порушення посадовими особами процесуальних прав чинного законодавства в частині проведення перевірки, оформлення її результатів та порядку притягнення особи до відповідальності.

За таких обставин, акт перевірки, складений за відсутності суб’єкта містобудування, не може бути підставою для складання протоколу, припису та постанови про накладення штрафу на такого суб’єкта, адже наразі порушене право особи бути присутнім під час проведення перевірки, подавати заперечення, надавати пояснення з приводу нібито встановлених порушень, а відтак, порушення процедури проведення перевірки є достатньою підставою для скасування її результатів.

Постанова від 16 листопада 2021 року по справі № 263/5523/21.

Перший апеляційний адміністративний суд

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

«Росія неодмінно відповість за жахливі злочини в Україні», – заступниця Держсекретаря США Узра...

Прочитайте повну статтю

Українці подали через Єдиний реєстр зброї вже майже 476 тисяч заяв на отримання різних видів до...

Прочитайте повну статтю

Олександр Корнієнко: Маємо вибудовувати механізми, щоб представники на місцях ставали більш спр...

Прочитайте повну статтю

Відбувся практичний семінар на тему: «Постзаконодавчий контроль як інструмент оцінки якості зак...

Прочитайте повну статтю

Відбулась презентація дослідження «Статус депутатів місцевих рад»

Прочитайте повну статтю

У Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких закон...

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко зустрівся із Віце-Прем’єр-Міністром, Міністром внутрішніх справ Румунії Кетеліном...

Прочитайте повну статтю

«Підписано Угоду про співробітництво у галузі запобігання, обмеження та пом’якшення наслідків н...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь