Перспективи повносистемного виробництва європейського вугра в аквакультурі


Лютий 13
12:24 2024

Група дослідників однієї з нідерландських компаній розробляє технології та протоколи, які зроблять можливим виробництво скляних вугрів в аквакультурі, щоб зменшити тиск на популяції диких вугрів.

Європейський вугор має дуже складний і тривалий життєвий цикл, що робить його вирощування у замкненому циклі наразі неможливим. Аквакультурне виробництво вугра все ще повністю залежить від дикорослої молоді (скляного вугра), яку виловлюють у дикій природі.

За останні 50 років популяція європейського вугра скоротилася на 90% через поєднання таких факторів як втрата оселищ, забруднення водойм, перекриття міграційних шляхів, браконьєрство та хвороби. Міжнародний союз охорони природи заніс європейського вугра до списку видів, що перебувають під «критичною загрозою зникнення».

Європейський вугор – це катадромний вид риб з дуже своєрідним життєвим циклом і кількома життєвими стадіями. Нерест відбувається у Саргасовому морі, де через два дні з ікринок вилуплюються личинки. Приблизно через 6 тижнів вони перетворюються на лептоцефалів – типову личинкову стадію, що характеризується дуже маленькою головою і прозорим тілом, схожим на вербовий листок. На цій стадії вони мігрують до Європи через Атлантичний океан. Перед тим, як потрапити до європейських континентальних вод, вони перетворюються на скляних вугрів.

У дослідницькому центрі дорослі вугрі вирощуються за допомогою протоколів штучного відтворення для стимулювання дозрівання статевих залоз маточного поголів'я. В останні роки багато уваги приділяється управлінню маточним поголів'ям з метою безперервного виробництва високоякісної ікри вугра. Ікру інкубують протягом 48 годин, а після вилуплення личинки переносяться до більших вирощувальних резервуарів.

Результати, отримані нідерландськими дослідниками протягом останнього року, дають надію на повносистемне виробництво європейського вугра в аквакультурі – від інкубації ікри до товарної риби. Команді вдалося розробити виробничі протоколи інкубації, які дозволять личинкам вирости в скляних вугрів у найближчому майбутньому.

Цей крок матиме важливе значення для сталого розвитку європейської індустрії аквакультури вугра та забезпечить аквафермерів високоякісними скляними вуграми, вирощеними в інкубаторах, а також зменшить тиск на диких вугрів, сприяючи відновленню природних запасів європейського вугра.

Детальніше мовою оригіналу у статті «Recent steps towards closing the life cycle of European eel» та переклад українською мовою у статті «Новітні кроки на шляху до закриття життєвого циклу європейського вугра».

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Ефективна співпраця державних органів дає результат у боротьбі з браконьєрством

Прочитайте повну статтю

Пропонуються зміни щодо організації інкасації коштів та перевезення валютних цінностей банків

Прочитайте повну статтю

Коментар Національного банку щодо рівня інфляції у січні 2024 року

Прочитайте повну статтю

Ухилянти та знищений ворожий комплекс: ситуація на кордоні за добу

Прочитайте повну статтю

«Поїхав на війну з колегами, а повернувся з побратимами», – історія поліцейського про виконані...

Прочитайте повну статтю

Український інститут національної памʼяті відзвітував про роботу у 2023 році

Прочитайте повну статтю

Ми боремося не тільки за гроші для України, а й за прецедент, - Кіра Рудик про конфіскацію акти...

Прочитайте повну статтю

У Комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг відбувся круглий стіл на тему: «Ро...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь