Перспективи відновлення і розвитку меліорації на Миколаївщині та Херсонщині


Жовтень 06
18:27 2023

У сучасних умовах посушливого клімату для аграріїв південних регіонів України стає все більш актуальною проблема відновлення та розширення зрошуваних земель, покращення екологічного стану водних об’єктів та якості води для забезпечення зрошення.

Враховуючи важливість цієї тематики, 5 жовтня відбулася робоча нарада за участі керівництва Мінагрополітики, Держрибагентства, Миколаївської та Херсонської ОВА, представників Програми USAID АГРО, ОВК «Інгулецька», сільських рад та сільськогосподарських підприємств, на якій розглянуто шляхи відновлення та розвитку меліорації у Миколаївському та Херсонському регіонах.

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня наголосив на важливості відновлення зрошення та впровадження Закону України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель» шляхом створення ОВК і залучення інвестицій у відновлення меліоративної інфраструктури.

У ході заходу присутні обговорили можливості залучення грантових коштів для відновлення організаціями водокористувачів об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем та надання їм, а також сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі, державної підтримки.

«Наразі в Україні створено понад 30 організацій водокористувачів, 4 з яких вже визначили території обслуговування ОВК та внесли відомості про меліоративну мережу, що її обслуговує, до Державного земельного кадастру», - зазначив перший заступник Голови Держрибагентства Тарас Кот.

Він також відмітив важливість співпраці організацій водокористувачів з балансоутримувачами державних об’єктів меліоративної мережі, органами місцевого самоврядування та військовими адміністраціями щодо надання дозволів для проведення відповідних землевпорядних робіт.

Під час зустрічі окремо зупинилися також на питаннях розмінування земель сільськогосподарського призначення, забезпечення належної якості води в річці Інгулець для поливу сільськогосподарських культур та недопущення засоленості земель.

За результатами конструктивного діалогу рекомендовано організації водокористувачів «Інгулецька» та сільгосптоваровиробникам:

- напрацювати покрокову дорожню карту для розробки технічної документації з визначення меліоративної мережі;

- звернутися до відповідних органів виконавчої влади щодо вжиття заходів для промивки річки Інгулець з метою поліпшення якості води для зрошення;

- подати заявки для включення сільськогосподарських територій до переліку на розмінування.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії