Під час осінньої кампанії у рамках реалізації програми Президента “Зелена країна” у 2021 році висадили понад 57 млн. дерев - це на 40 % більше, ніж планувалось


Грудень 02
16:11 2021

Під час осінньої кампанії у рамках реалізації програми Президента “Зелена країна” у 2021 році висадили понад 57 млн. дерев - це на 40 % більше, ніж планувалось

Про це заявив перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський під час прес-конференції в Укрінформі, де спільно з Головою Держлісагентства Юрієм Болоховцем розказали про результати осінньої лісокультурної кампанії у рамках програми Президента «Зелена країна».

У рамках виконання еко-ініціативи Президента «Зелена країна» за 3 роки буде висаджено 1 мільярд нових дерев. За 10 років площа лісів збільшиться на 1 мільйон гектарів. 

“У червні цього року Президент України дав старт програмі “Зелена країна”. Аби правильно та успішно її реалізувати, ми у Міндовкіллі активно долучалися до розробки законопроєкту про збереження лісів № 5650, розпочали ідентифікацію самозаліснених та придатних для лісорозведення ділянок і процедуру передачі їх до лісгоспів, створили робочі групи з визначення ділянок, де варто садити ліс, а де ні. Адже ми чітко розуміємо, що лише створені у правильних місцях ліси допоможуть у боротьбі з кліматичною кризою та деградацією грунтів, зберігатимуть водні ресурси та середовища існування безлічі рослин і тварин”, - акцентував Богдан Боруховський.

Цієї осені завдяки сприятливим погодним умовам ми висадили більше, ніж планували деревних рослин. Сьогодні вже висаджено майже 58 мільйонів сіянців, з яких 6,6 млн – на землях територіальних громад.

Найбільше дерев висаджено на Житомирщині – 14,2 млн сіянців. На другому місці по темпах висадки Волинь - 5 млн сіянців. На третьому місці Київщина – висаджено майже 4,5 млн сіянців. Запорізька область висадила близько 4,3 млн сіянців. Луганщина і Львівщина висадили близько 3,5 млн кожна. 

«Чи вдасться нам висадити 1 мільярд дерев за три роки? Звичайно, так. Не дивуйтеся, що зараз програма виконана на 6 %. Ліс висаджується не лінійно, а за правилами вегетаційних сезонів. Найбільш сприятливим часом для цього є весна. Менш сприятливою порою року є осінь. Влітку та зимою ліс не висаджується. Наш графік висадки матиме чітко виражені піки, які будуть співпадати із веснами», - підкреслив Голова Держлісагентства Юрій Болоховець. 

Усі ці дані знаходяться у відкритому доступі на сайті Зелена країна. Сайт створений, у першу чергу, для моніторингу виконання еко-програми. На інтерактивній карті деталізовані всі місця висадки по областях, а також відображені всі, хто бере участь у реалізації проєкту.

Зараз обласні підприємства Держлісагентства активно нарощують власні потужності. Сучасний насіннєво-селекційний центр, який за рік випускатиме 3 млн сіянців із закритою кореневою системою, вже запрацював у Львові. У грудні такий центр запрацює на Донеччині. Загалом планується відкриття таких заводів у Київській, Житомирській, Кіровоградській, Сумській, Чернігівській, Волинській, Івано-Франківській, Тернопільській та Хмельницькій областях.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Держаудитслужба здійснюватиме контроль видатків та аудит коштів європейської програми Ukraine F...

Прочитайте повну статтю

Двоє людей загинули, ще 17 — поранено: поліція фіксує наслідки ворожої атаки на Херсонщині

Прочитайте повну статтю

Ти як? Поради, вправи і техніки для підтримки ментального здоров’я дітей

Прочитайте повну статтю

«Техніка, що рятує»: ДСНС показали як працює сучасна пожежна автоцистерна

Прочитайте повну статтю

Українські та австрійські поліцейські обговорили шляхи співпраці з протидії злочинності

Прочитайте повну статтю

Стартує освітня програма «Мрій та Досягай» для підприємиць, які хочуть заснувати або масштабува...

Прочитайте повну статтю

Форум якості освіти: Резильєнтність української системи освіти

Прочитайте повну статтю

Особисте і сімейне життя засуджених: що змінить новий законопроект

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь