Підприємства Укроборонпрому поліпшать своє фінансове становище завдяки правильному управлінню майном


Грудень 24
13:09 2021

Ефективне розпорядження непрофільним майном, яке належить до соціальної сфери та не використовується за призначенням, може скоротити витрати підприємств ДК «Укроборонпром» на десятки мільйонів гривень на рік й відкрити нові джерела надходження коштів. Над цим спільно працюють фахівці управління активами та корпоративними правами Концерну та представники його підприємств-учасників.

Наразі утримання чималої кількості таких об’єктів соціальної сфери приносить збитки. Вони або не експлуатуються взагалі й перебувають у занедбаному стані, або використовуються неефективно.

Наприклад, державному підприємству «Антонов» належать спортивний комплекс «Антей» й туристична база «Перевал». Тільки у 2020 році на утримання спорткомплексу пішло понад 4 млн 170 тис. грн, а надходження від його діяльності становили менше, ніж 500 тис. грн. Турбаза взагалі не приносить грошей, адже не функціонує, а стан її інфраструктури є вкрай незадовільним. Попри все це фінансування «Перевалу» у 2020 році перевищило 1 млн грн.

За ініціативи Укроборонпрому, керівництво «Антонова» розробило низку заходів з підвищення ефективності використання цього майна. Одним з кроків є надання об’єктів у оренду. Наразі у системі Prozorro відбуваються відповідні електронні аукціони. Якщо вони стануть успішними, то підприємство отримає нове джерело надходження коштів.

«Це лише окремі приклади, які яскраво характеризують стан справ з багатьма об’єктами соціальної сфери. Тому ми активізуємо спільну роботу з нашими підприємствами й результати вже є, – зазначає Ольга Абрамова, начальник управління активами та корпоративними правами ДК «Укроборонпром». – На підприємствах визначилися з тим майном, яке варто залишити для подальшого використання. Погоджена оренда дев’яти об’єктів, а ще дев’ять перейшло у комунальну власність. Оренда – це щонайменше 8 млн грн додаткових надходжень, а передача до іншого власника скоротить річні витрати на понад 28,5 млн грн».

Крім цього ДП «Івченко-Прогрес», ДП «ЛРЗ «Мотор» і ДП «ХМЗ «ФЕД» запланували окремі заходи для беззбиткової експлуатації власної соціальної сфери.

«Наше завдання – позбутися від зайвого, допомогти підприємствам скоротити витрати або навіть знайти нові джерела доходу та водночас зберегти соціальні об’єкти, які насправді необхідні працівникам», – зазначає пані Абрамова.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Глибини океану та людської душі: добірка літературних шедеврів про рибалок та морські пригоди

Прочитайте повну статтю

Протягом 2024 року в Україні створено 22 організації водокористувачів

Прочитайте повну статтю

Лиманщина: вижити «на нулі» людям допомагає екіпаж «Білий янгол»

Прочитайте повну статтю

Фальшиві SMS із обіцянками виплат – як уникнути шахрайства? (Відео)

Прочитайте повну статтю

Уряд прийняв постанову про продовження строку дії тимчасового посвідчення громадянина України в...

Прочитайте повну статтю

Енергоефективність — фундаментальна складова довгострокової стабільності компаній

Прочитайте повну статтю

Торік українцям за кордоном міграційна служба Івано-Франківської області переслала майже півтис...

Прочитайте повну статтю

АРМА реалізує російський нафтовий танкер Nika Spirit

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь