Сенсація

Підтверджено стан готовності до опалювального періоду понад 24 тис. об’єктам у сфері теплопостачання


Грудень 07
14:01 2021

Держенергонагляд здійснює постійний моніторинг енергетичних господарств суб’єктів відносин у сфері теплопостачання щодо проходження ними опалювального періоду 2021-2022 років (далі – ОП). До Держенергонагляду надходять звернення від суб’єктів відносин у сфері теплопостачання щодо участі інспекторів у комісіях з перевірки готовності теплових господарств до роботи в ОП. Так, в результаті проведених оглядів фахівцями Держенергонагляду (у складі відповідних комісій) підтверджено стан готовності 24 213 об’єктів у сфері теплопостачання, а саме:

- джерелам теплової енергії – 4 542 од.;

- тепловим господарствам споживачів теплової енергії – 19 671 од.

В цілому стан готовності теплових господарств до ОП підтверджено 443 теплопостачальним підприємствам, що складає 69 % від загальної їх кількості. Високий відсоток готовності джерел теплової енергії Держенергонаглядом підтверджено у: Житомирській (100%), Чернівецькій (100%), Херсонській (100%), Сумській (93%), Кіровоградській (89%), Одеській (87,5%), Черкаській (87,5%), Закарпатській (86%) та Полтавській (83%) областях.

Зокрема територіальними органами Держенергонагляду станом на 01.12.2021 оглянуто 4 542 джерел теплової енергії з приєднаними до них тепловими мережами за зверненнями теплогенеруючих, теплотранспортуючих, теплопостачальних та теплосервісних організацій. За результатами проведених моніторингів виявлено 3 080 порушень вимог нормативно-правових актів, діючих норм і правил з питань технічного стану теплових, тепловикористальних установок і мереж та їх експлуатації, з них:

- з питань організації експлуатації – 1 204;

- з питань технічного стану – 1 727;

- з питань надійності теплопостачання – 61;

- з контролю режимів теплопостачання – 88.

На даний час усунуто 2 507 порушень, що складає 82 %.

Загалом представниками Держенергонагляду здійснено огляд енергетичних об’єктів, а саме джерел теплової енергії з приєднаними до них тепловими мережами та систем теплоспоживання споживачів теплової енергії з метою оцінки стану підготовки/готовності теплових господарств до роботи в ОП.

За результатами проведених оглядів з питань технічного стану, організації експлуатації теплових, тепловикористальних установок і мереж та їх готовності до ОП виявлено 4 321 порушення вимог діючих норм і правил у сфері теплопостачання.

Типові порушення для суб’єктів господарювання такі:

наявні пошкодження теплових мереж;

не виконано, або частково виконано повірку контрольно-вимірювальних приладів;

не проведено у повному об’ємі гідравлічні випробування теплопроводів систем теплопостачання;

відсутня або частково відсутня теплова ізоляція теплових мереж у котельні;

З метою усунення виявлених порушень керівникам суб’єктів господарювання було надано рекомендації у вигляді довідок з переліком невідкладних заходів, виконання яких знаходиться на контролі у територіальних органів Держенергонагляду. Наразі усунено 3 633 порушення.

Також Держенергонагляд у межах компетенції здійснює контроль виконання планів організаційно-технічних заходів з підготовки теплових господарств суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії, проведення ними гідравлічних випробувань теплових мереж на щільність та міцність, промивання і випробувань енергообладнання котелень, теплових пунктів у визначені строки.

Стан виконання планово-попереджувальних ремонтів згідно з графіками на 01.12.2021 складає 84,5%. За інформацією теплогенеруючих, теплотранспортуючих, теплопостачальних організацій гідравлічні випробування проведено на 14 075 км теплових мережах.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

«Ви ті – хто поруч у найскладніші миті», – Катерина Павліченко під час вручення державних нагор...

Прочитайте повну статтю

Навчитись бачити серед темряви – як відбувається реабілітація ветеранів МВС із втратою зору

Прочитайте повну статтю

Протидія незаконному обігу зброї: МВС та ОБСЄ провели експертне обговорення

Прочитайте повну статтю

УІНП вшанував пам’ять жертв трагедії Чорнобильської катастрофи

Прочитайте повну статтю

У Києві судитимуть звільненого військовополоненого за співпрацю з Росією: ще 100 справ цього ти...

Прочитайте повну статтю

АРМА взяло участь у засіданні робочої групи EPAC/EACN у Відні: обговорення спільних підходів до...

Прочитайте повну статтю

Повні гарантії за депозитами сприяли довірі українців до банків – вклади зросли до 1,4 трлн грн

Прочитайте повну статтю

Справи Дельта банку та Євробанку розглядаються цього тижня судами різних інстанцій

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь