Підвищення енергоефективності у муніципалітетах – спільна мета Держенергоефективності та Угоди мерів-Схід
Держенергоефективності зміцнює співпрацю із проєктом ЄС «Угода мерів – Схід». Синергія зусиль допоможе підвищити потенціал громад у впровадженні систем енергоменеджменту та проєктів з енергоефективності. Це питання обговорив Голова Агентства Валерій Безус під час онлайн-зустрічі із командою проєкту.
«Співпраця з громадами - один з найвищих пріоритетів для нас. Наша зацікавленість у роботі з муніципалітетами посилюється ще й важливим завданням – імплементувати закон «Про енергетичну ефективність», яким вперше органи місцевого самоврядування визначені суб’єктом дій, як і урядові структури, та наділені повноваженнями управління у сфері енергоефективності», - наголосив Валерій Безус.
У рамках виконання зазначеного закону Агентство вже працює над розробкою значної кількості підзаконних актів, які передбачатимуть завдання і для органів місцевого самоврядування. Тому потрібно максимально посилити комунікацію із муніципалітетами.
Готовність тісно співпрацювати підтвердив керівник проєкту ЄС «Угода мерів-Схід» Крістоф Фрерінг, презентуючи напрацювання та подальші плани.
«Окрім підтримки громад у впровадженні систем енергоменеджменту, розробки Планів дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату, наше завдання – допомогти містам розробити конкретні якісні проєкти, які зможуть залучити фінансування і будуть реалізовані», - доповнив головний експерт проєкту Максим Верещак.
Серед пріоритетних напрямів проєкту – енергоефективність у будівлях, вуличне освітлення, системи теплопостачання, виробництво «чистої» енергії, адаптація до змін клімату.
Держенергоефективності, у свою чергу, також готове надавати містам консультативну допомогу у розробці та супроводі проєктів.
«Окрім цього, є певні ідеї і плани щодо формування в Україні кластерів з енергоефективності із залученням закладів вищої та професійно-технічної освіти, наукових установ, органів місцевого самоврядування, а також місцевого та національного бізнесу», - зазначив В.Безус.
За підсумками зустрічі сторони визначать конкретні напрями спільних дій у роботі над законодавством та щодо співпраці із органами місцевого самоврядування.
Нагадаємо, що на сьогодні понад 300 муніципалітетів України стали учасниками Угоди мерів і взяли на себе зобов'язання скоротити викиди CO2.
Управління комунікації та зв’язків з громадськістю