«Питання гендерної рівності – це питання безпеки країни», – Юлія Лапутіна


Листопад 22
16:02 2021

У понеділок, 22 листопада, міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна виступила на онлайн-форумі «Гендер і Армія в Україні», який відбувся на Донеччині.

«Від моменту набуття Незалежності ми пройшли дуже важкий 30-річний шлях. Якщо подивитися ретроспективно як розвивалося гендерне питання, то можна зауважити багато речей, які свідчать про вплив нашого ворога – Російської Федерації – на те, щоб гендерній рівності в Україні не відбулося, – зазначила Юлія Лапутіна. – Протягом багатьох років, аж до початку російсько-української війни, відбувалося замовчування, нібито питання рівних можливостей в армії відсутнє взагалі. Я почала службу у 1992 році, і скажу, що у Службі безпеки України нормативно-правових та юридичних заперечень щодо призначень жінок на бойові посади і посади оперативного складу не було. Однак існувало стереотипне бачення, і за замовченням небагато жінок могли прийти до своєї мрії, взяти участь у захисті держави на рівні оперативного працівника або керівника».

Міністерка підкреслила, що початок війни у 2014 році показав, що гендерна рівність – це передусім можливості чоловіків та жінок у захисті країни.  

«Початок війни показав нам реалії – українські жінки є дуже сміливими та гідними. А цінності українців – Воля і Гідність, які ми відстоювали на Майдані, – притаманні всім: і чоловікам, і жінкам, – сказала Юлія Лапутіна. – Для мене принцип рівних можливостей – це рівність у забезпеченні безпеки та розвитку своєї держави. Отже, питання гендерної рівності – це питання безпеки країни та нашої національної стійкості».

Довідково. Онлайн-форум «Гендер та Армія в Україні» організували Представництво DRA в Україні — Центр Громадянського суспільства Друкарня у Слов’янську спільно з Громадською організацією Smarta за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Захід відбувається 22-23 листопада та має на меті підвищити безпеку жінок у зонах конфлікту та зробити більш видимими питання гендеру у армії.

Під час заходу міжнародні експерти та експертки, представники і представниці військових структур, волонтери та ветеранки АТО обговорюватимуть наступні питання:

– Резолюція Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека»

– Протидія дискримінації за гендерною ознакою та ратифікація Стамбульської конвенції

– Ролі жінок та громадянського суспільсва у миробудуванні

– Міжнародного досвіду гендерних питань у армії та трансформації суспільства

– Реінтеграції жінок-ветеранок

Серед запрошених спікерів та спікерок, зокрема, екс-заступник міністра соціальної політики з питань інтеграції Сергій Ніжинський, голова Amnesty International в Україні Оксана Покальчук, Уповноважена Верховної Ради України з питань гендеру Катерина Левченко, ветеранка, лідерка жіночого ветеранського руху Андріана Сусак, представниця адвокаційного проєкту «Невидимий батальйон» Ганна Гриценко.  

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Реформа гідротехнічної меліорації набирає обертів

Прочитайте повну статтю

У Державному агентстві України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих прог...

Прочитайте повну статтю

Піклуємося про хвостиків: патрульні поліцейські допомагають притулкам

Прочитайте повну статтю

російська атака по центру Києва: будівлі Верховної Ради України зазнали пошкоджень

Прочитайте повну статтю

Врятовані двічі: з прифронтової Костянтинівки «Білі янголи» евакуювали дві родини переселенців...

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко призначив Героя України, ветерана Національної гвардії Дмитра Фінашина своїм радн...

Прочитайте повну статтю

Історія психолога ДСНС про роботу з людьми після обстрілів та втрати рідних

Прочитайте повну статтю

Робота щодо посилення кадрового потенціалу Команди ФДМУ продовжується!

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь