Планувати програму відновлення інфраструктури прифронтових і деокупованих територій потрібно ще до завершення воєнного стану – Олександр Корнієнко


Травень 21
18:09 2025

Перший віцеспікер Олександр Корнієнко взяв участь у конференції «Деокуповані та прифронтові громади на шляху до відновлення: інституційні рішення», яка відбулася в межах Глобального Тижня Відкритого Уряду за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

У ході заходу були обговорені сценарії та умови інституційного відновлення прифронтових та деокупованих територій України з фокусом на чотири напрямки: публічне управління, кадрове забезпечення, адміністративно-територіальний устрій та участь громадськості.

«Ми зараз живемо в період викликів та умов, які насамперед повʼязані з безпековими факторами. Саме вони зараз є одним із головних критеріїв формування тих чи інших рішень. Стабільна робота місцевого самоврядування та їхній розвиток — це важливо і потрібно, зокрема в контексті умов воєнного стану», — сказав Перший віцеспікер.

За його словами, у фокусі залишаються питання підвищення спроможності військово-цивільних адміністрацій, відновлення та посилення спроможностей громад, а також інституційна та кадрова підтримка на місцях.

«Працюємо у напрямі підготовки законодавчої бази для повоєнного врядування. Багато питань потребують обговорення вже зараз. Важливо, щоб усі дискусії відбувалися спільно зі суспільством — і щоб ухвалювалися рішення, які отримають всебічну підтримку. Для нас, для влади, питання відновлення та підвищення спроможностей — серед основних завдань», — наголосив Олександр Корнієнко.

Виступ Олександра Корнієнка у панельній дискусії «Відновлення деокупованих і прифронтових громад: як забезпечити ефективне управління» стосувався, зокрема, підготовки до проведення виборів у післявоєнний період. Він підкреслив важливість заздалегідь ухвалених рішень щодо організації виборів у післявоєнний період — ще до завершення воєнного стану, у тісній координації з професійними організаціями, що відповідають за виборчі стандарти.

Перший віцеспікер також зупинився на питанні виборчої інфраструктури й доступності голосування. Він звернув увагу на масштаб руйнувань об’єктів інфраструктури, які традиційно використовувалися як виборчі дільниці. Олександр Корнієнко зазначив, що при відновленні цієї інфраструктури важливо враховувати потребу в безпечному розміщенні дільниць і забезпеченні реалізації виборчих прав для внутрішньо переміщених осіб, мешканців віддалених територій та громадян за кордоном.

Олександр Корнієнко подякував учасникам дискусії за фаховий діалог і підкреслив важливість подальшої спільної роботи у всіх означених питаннях.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Ольга Стефанішина відкрила серію «Розмов про ЄС» з журналістами

Прочитайте повну статтю

День емоційної підтримки: на Харківщині психологи разом з кінологами зустрілися з дітьми поране...

Прочитайте повну статтю

В Одесі триває курс іпотерапії для саперів ДСНС

Прочитайте повну статтю

Служити, виховувати, надихати: історія викладача Дніпровського ліцею МВС Сергія Прокопенка

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України провів зустріч з Головою Парламенту Республіки Албанія

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України зустрівся з Головою Сеймаса Литовської Республіки

Прочитайте повну статтю

Система БПД гарантує недискримінацію людей у доступі до правничої допомоги

Прочитайте повну статтю

Бійці, які проходять реабілітацію, взяли участь у творчому занятті з оформлення квітів

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь