Платформа «WikiLegalAid»: понад 2,2 тис. правових консультацій та 30 млн переглядів протягом року


Березень 10
15:18 2023

На сьогодні довідково-інформаційна платформа правових консультацій «WikiLegalAid» містить понад 2,2 тис. правових консультацій у найрізноманітніших галузях права. Перелік консультацій постійно доповнюється, а їх актуальність тримають на контролі юристи системи надання безоплатної правової допомоги (далі – системи БПД).

Від майданчика для обміну досвідом до енциклопедії з мільйонними переглядами

Спершу платформа «WikiLegalAid» створювалася  як майданчик обміну досвідом між юристами системи БПД для покращення якості правових консультацій та оперативності їх надання. Однак у 2018 році платформу презентували громадськості, тож тепер кожен бажаючий може знайти відповідь на актуальні правові питання. Лише протягом 2022 року «WikiLegalAid» отримала майже 30 млн переглядів, що вдвічі більше ніж у 2021-му.

Правові консультації, розміщені на платформі «WikiLegalAid», читають не лише користувачі, які знаходяться в Україні. Минулого року через воєнну агресію рф багато українців були вимушені залишити Україну. Відповіді на свої правові питання вони часто  знаходять на «WikiLegalAid». Так, кількість переглядів з Польщі, Німеччини, Чехії, США та інших країн склала 14,5%.

«Особливістю «WikiLegalAid» є те, що вона корисна як практикуючим юристам, так і користувачам, які не мають юридичної освіти. Тут в одному місці зібрані і зразки заяв, і судова практика, і посилання на норми законодавства, а самі тексти консультацій складені доступною мовою», - розповідає директорка Роздільнянського місцевого центру з надання БВПД Тетяна Кулішова.

Актуальні теми та швидке реагування на зміни у законодавстві

Найціннішим джерелом для пошуку нових тем для консультацій є запити клієнтів системи  БПД. Це можуть бути як поширені питання, з якими часто звертаються люди, так і більш специфічні, для підготовки відповіді на які потрібно опрацювати велику кількість актів законодавства, вивчити досвід колег, ознайомитися з судовою практикою. Загалом  підготовкою правових  консультацій та їхнім оновленням займається понад 300 юристів системи БПД, із залученням  представників професійної правничої спільноти.

«Правові консультації, що розміщуються на платформі, повністю орієнтовані на запити наших клієнтів. Зокрема із запровадженням воєнного стану одним з пріоритетних напрямів стала актуалізація вже розміщених консультацій відповідно до умов правового режиму воєнного стану», - відзначає фахівчиня Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Яна Кравець.

ТОП-5 правових консультацій 2022 року за переглядами:

- введення воєнного стану: заборони та обмеження – понад 736,7 тис. переглядів;

- правила перетину кордону в умовах воєнного стану окремими категоріями громадян – 690,6 тис. переглядів;

- звільнення з військової служби за станом здоров’я – 628,2 тис. переглядів;

 - додаткова грошова допомога за рахунок коштів ЮНІСЕФ – 420,9 тис. переглядів;

 - порядок проведення мобілізаційної підготовки та мобілізації – понад 368,8 тис. переглядів.

Проста та зрозуміла для користувача

Цінністю та унікальністю платформи «WikiLegalAid» є те, що кожна консультація дає вичерпну інформацію з відповідного питання, а інтерфейс є інтуїтивно зрозумілим для користувача. Всі матеріали на платформі структуровані за галузями права, що буде зручно для юристів та категорією клієнтів, що дозволить, наприклад внутрішньо переміщеним особам знайти всю інформацію про їхні права та гарантії. Для тих же, хто не може визначитися з галуззю права тієї проблеми, що їх цікавить, наявний пошук за ключовими словами, тож будь-яка людина, за бажанням, зможе знайти відповідь на своє правове питання, а фахівці системи БПД забезпечуватимуть актуальність розміщених консультацій оперативно реагуючи на зміни в законодавстві.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Державна архівна служба України презентує унікальний документ Національного архівного фонду: Гр...

Прочитайте повну статтю

У Замлинні на Волині відбулися майстерні польсько-українського примирення

Прочитайте повну статтю

День рибалки 2024: рибогосподарники отримали вітання з нагоди професійного свята

Прочитайте повну статтю

Підсумки тижня: команда ФДМУ провела успішних аукціонів на 33,21 млн гривень

Прочитайте повну статтю

Велика приватизація: Уряд затвердив стартові ціни та умови продажу готелю «Україна» та «Об`єдна...

Прочитайте повну статтю

Керівник психологічної служби МВС розповів у інтерв'ю, як дбають про ментальне здоров'я гвардій...

Прочитайте повну статтю

В Україні стартувало впровадження електронних протоколів для документування правопорушень у сфе...

Прочитайте повну статтю

Електронні консультації з громадськістю

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь