Поліцейські аналітики взяли участь у масштабному хакатоні з розслідування воєнних злочинів


Листопад 14
12:18 2024

Днями у Києві відбувся UA OSINT HACKATHON 2024, організований за підтримки Національного координаційного центру кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України, в якому взяли участь 25 команд та 257 учасників з різних державних організацій.

Хакатон – це захід, під час якого різні спеціалісти в одній галузі (переважно, інформаційних технологій) разом працюють над розв'язанням якоїсь задачі. OSINT (Open Source Intelligence), або розвідка на основі відкритих джерел, – це метод збору та аналізу інформації із загальнодоступних джерел. Ним користуються як поліцейські та інші правоохоронці при розслідуванні злочинів, так і медійники під час проведення журналістських розслідувань і експерти у різних галузях тощо.

Темою саме цього хакатону стало розслідування воєнних злочинів росіян, їхніх злочинів проти людяності, вчинених в Україні, а також встановлення причетних осіб та притягнення винних до відповідальності. І все це – на реальних кейсах.

Це був перший інноваційний захід такого роду, спрямований на вдосконалення технологічних можливостей та професійних навичок різних представників сектору безпеки та оборони у контексті розслідування воєнних злочинів. 

Головна мета заходу полягала у створенні інноваційних підходів та технологічних рішень, побудові взаємодії між різними державними органами та представниками приватно-публічного партнерства, розвитку навичок, створенні технологій ефективного використання різнопланових методів OSINT в межах одного розслідування, підвищенні інтересу та залученні нових кадрів, технологій і ресурсів до сфери розслідування воєнних злочинів, у сприянні розвитку спроможностей України щодо ефективного притягнення воєнних злочинців до відповідальності.

Національну поліцію України представляли працівники Департаменту кримінального аналізу, Департаменту кіберполіції та Департаменту стратегічних розслідувань. Поліцейські аналітики показали високий рівень OSINT навичок та використання інноваційних підходів до аналізу.

Крім того, під час дводенного хакатону для учасників проводились лекції з профільних тем. Одним із спікерів виступив начальник Департаменту кримінального аналізу Роман Бутко з темою «Розвиток кримінального аналізу в Національній поліції України в умовах воєнного стану. Програмне рішення для відеоаналітики: відеозвіти як інструмент аналітики по воєнним злочинам».

Національна поліція України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з делегацією Конгресу США на чолі з се...

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України під час свого візиту до Канади зустрівся Президенткою Конгресу ук...

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з Міністром закордонних справ Канади М...

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук у межах роботи Міжнародного безпекового форуму в...

Прочитайте повну статтю

Виступ Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука на 16-му Галіфакському міжнародному без...

Прочитайте повну статтю

УІНП відкрив вуличну виставку присвячену Голодомору 1932-33 років

Прочитайте повну статтю

У Комітеті з питань економічного розвитку завершується підготовка до другого читання законопрое...

Прочитайте повну статтю

Український народ обрав власне майбутнє та щодня виборює його, — Олександр Корнієнко взяв участ...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь