Сенсація

Поліцейські відправили на лаву підсудних жителя Татарбунарщини за психологічне насильство відносно своєї дружини


Листопад 20
12:32 2023

Згідно з чинним законодавством, за скоєне правопорушнику загрожує два роки ув’язнення.

Жителька одного із сіл Татарбунарської територіальної громади протягом останнього року декілька разів зверталась по допомогу до поліцейських через агресію з боку свого чоловіка. Голову сімейства обурювали зауваження щодо його пристрасті до алкоголю і у стані сп’яніння він починав лаятися на дружину, принижував її, погрожував їй застосуванням фізичної сили та навіть виганяв з дому.

Відносно кривдника поліцейські складали адміністративні матеріали за вчинення домашнього насильства, що передбачено частинами 1 та 2 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За рішенням суду чоловік сплачував штрафи та виконував громадські роботи. 

Правоохоронці проводили з правопорушником профілактичні бесіди, попереджали про кримінальну відповідальність у разі повторення протиправних дій. Жінка ж переїхала до своєї матері, не бажаючи більше терпіти чвари чоловіка. Однак той, не зробивши для себе належних висновків та порушивши терміновий заборонний припис, який останнього разу виписали йому поліцейські, п’яним прийшов до тещі й знову вчинив сварку з нецензурною лайкою, приниженням та погрозами фізичною розправою у бік дружини. Потерпіла звернулась до поліцейських, і вони розпочали вже провадження за статтею 126-1 Кримінального кодексу України.

«Зібравши достатньо доказів, слідчі висунули фігуранту обвинувачення у домашньому насильстві, тобто умисному систематичному вчиненні психологічного насильства щодо особи, з якою обвинувачений перебуває у сімейних відносинах, що призвело до психологічних страждань та погіршення якості життя потерпілої. За це правопорушення чоловіку загрожує покарання у вигляді громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до двох років. Наразі досудове розслідування поліцейські завершили й обвинувальний акт скерували до суду», - повідомив тимчасово виконувач обов’язків начальника відділення поліції № 2 Білгород-Дністровського районного відділу поліції Едуард Коломієць.

Правоохоронці закликають громадян не терпіти домашнє насильство, а відразу звертатися по допомогу до поліції. Також цілодобову психологічну та юридичну консультації з питань запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації ви можете отримати за номером Національної безкоштовної «гарячої лінії» «116-123» та номером Урядової «гарячої лінії» «15-47».

Не терпіть та зупиніть знущання з боку кривдника, змініть своє життя на краще!

Як протидіяти домашньому насильству – детальніше читайте на сайті МВС України.

Національна поліція України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

«Не маю права не повернутися з фронту», - каже прикордонник з позивним «Африка»

Прочитайте повну статтю

Прикордонники отримали від благодійників дві сотні якісних турнікетів

Прочитайте повну статтю

Розтрата 1,3 млн грн на закупівлі вугілля – підозрюється ексдиректор профтехучилища на Дніпропе...

Прочитайте повну статтю

Правоохоронці розслідують законність виїзду народного депутата України за кордон

Прочитайте повну статтю

Сума успішних аукціонів з продажу активів банків, що ліквідуються, у листопаді склала 49,4 млн...

Прочитайте повну статтю

Судовий розгляд правомірності рішення Національного банку про застосування заходів впливу до Пу...

Прочитайте повну статтю

Підсумки п'ятого Студентського чемпіонату "Монетарна політика: виклик НБУ університетам"

Прочитайте повну статтю

Відбулось двадцять третє засідання Робочої групи з розробки проекту Містобудівного кодексу Укра...

Прочитайте повну статтю