Понад 200 млн гривень нерухомості вивели зі збанкрутілого банку. ДБР повідомило нову підозру


Лютий 10
12:03 2026

Протидія злочинам у фінансовій сфері, зокрема незаконному виведенню активів із банків та завданню шкоди державним і вкладницьким інтересам, є одним із пріоритетних напрямів роботи ДБР.

Працівники ДБР повідомили про підозру колишній начальниці юридичного управління збанкрутілого харківського банку. За даними слідства, вона брала участь у незаконному виведенні з власності банку нерухомого майна на суму понад 200 млн гривень.

Для реалізації оборудки посадовиця залучила афілійовану до власника банку юридичну особу, на яку переоформили нерухомість. Представником цієї компанії виступала інша службова особа банку, яка діяла під керівництвом екскерівниці юридичного управління.

Колишній менеджерці банку повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України – розтрата майна в особливо великих розмірах.

Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Їй обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у сумі 25 млн гривень.

Досудове розслідування триває.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Нагадаємо:

У вересні 2025 року працівники ДБР спільно з Офісом Генерального прокурора повідомили про підозру колишній виконувачці обов’язків голови правління банку та її підлеглій у розтраті майна банку.

У грудні 2024 року ДБР спільно з Офісом Генерального прокурора повідомило про підозру шістьом особам, які допомагали компаніям, пов’язаним із російським букмекером, вивести майно збанкрутілого банку.

У березні 2023 року ДБР викрило протиправне переоформлення нерухомості комерційного банку на загальну суму близько 360 млн грн. Схему реалізували через українську компанію, підконтрольну власнику банку, а також дві іноземні структури, до яких рішеннями РНБО застосували санкції.

У червні 2023 року за клопотанням ДБР та Офісу Генерального прокурора суд арештував і передав в управління АРМА понад 1,8 млрд грн із рахунків компанії-нерезидента «SIA ROYAL PAY EUROPE», пов’язаної з російським бізнесом.

Наприкінці вересня 2024 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду задовольнила апеляційну скаргу Мін’юсту, подану на підставі матеріалів провадження Бюро, та застосувала санкцію у вигляді стягнення активів «SIA ROYAL PAY EUROPE» у дохід держави. Йдеться про кошти та цінні папери на суму близько 2,5 млрд грн, які спрямували до спеціального фонду Державного бюджету України.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

«Безбар’єрні автошколи» відкривають шлях до мобільності ветеранам війни

Прочитайте повну статтю

Пухнасті гості у Хаджибейському відділі ГУ ДМС України в Одеській області

Прочитайте повну статтю

Патрульний поліцейський Віталій Цирульник з Харківщини загинув 27 лютого 2022 року, захищаючи У...

Прочитайте повну статтю

Порушників міграційного законодавства виявили у трьох адмін-центрах Буковини

Прочитайте повну статтю

Відбулася онлайн зустріч з французькою Асоціаціжю фахівців з водопостачання та водовідведення

Прочитайте повну статтю

Укрзалізниця призначає додатковий регіональний поїзд Одеса – Кароліно-Бугаз із 28 червня

Прочитайте повну статтю

До Дня Конституції України запускаємо ретроподорож на справжньому паровозі!

Прочитайте повну статтю

Для військових Національної гвардії підготували третій правовий посібник

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь