Сенсація

Порушень і недоліків на 53,4 млн грн виявили аудитори Кіровоградщини під час аудиту комунального підприємства «Теплокомуненерго»


Травень 25
12:04 2022

Фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області завершили державний фінансовий аудит діяльності комунального підприємства «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради за період з 01.01.2011 по 30.09.2021. Під час проведення аудиту фахівці виявили неефективних управлінських дій, упущених вигод та непродуктивних витрат на 53,4 млн грн.

Зокрема, установлено завищення Підприємством обсягу заборгованості із різниці в тарифах на теплову енергію на понад 1,7 млн грн. Тобто керівництво КП «Теплокомуненерго» подало недостовірні розрахунки щодо обсягу заборгованості із різниці в тарифах на теплову енергію, що надалі призвело б до безпідставного отримання субвенції з державного бюджету на відшкодування різниці в тарифах на послуги теплопостачання.

Крім того, на фінансовий результат діяльності Підприємства негативно вплинула низка факторів: низький рівень оплати від споживачів за постачання теплової енергії, установлення тарифів на послуги з централізованого опалення на рівні, який не покриває собівартості цих послуг, та наявність значної кредиторської заборгованості за товари, роботи та послуги. Всі перелічені чинники призвели до неможливості вчасного проведення розрахунків згідно з умовами господарських договорів. Як наслідок, Підприємство зайво витратило 2,9 млн грн, а в майбутньому може втратити ще 23,2 млн грн.

Аудиторським дослідженням також виявлено, що найбільш проблемним питанням для Підприємства є безнадійна дебіторська заборгованість за надані послуги з водопостачання та водовідведення для населення на суму 21,9 млн грн. Незважаючи на вжиті КП «Теплокомуненерго» заходи щодо стягнення цієї заборгованості, бажаного результату досягнуто не було. До того ж імовірність отримання у майбутньому економічних вигод від її погашення для Підприємства сумнівна.

Підсумовуючи результати аудиторського дослідження, аудитори надали низку рекомендацій для раціонального використання наявних фінансових та матеріальних ресурсів, поліпшення ефективності управління коштами і майном та покращання фінансових результатів діяльності.

                                                                       Пресслужба Управління Східного офісу

Держаудитслужби в Кіровоградській області

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Держгеонадра оголосили восьмі аукціони в 2024 році

Прочитайте повну статтю

Представники Мінфіну та ДПС взяли участь у міжнародному навчально-практичному семінарі з питань...

Прочитайте повну статтю

Денис Малюська та Олександр Банчук взяли участь у пленарному засіданні Робочої групи ОЕСР

Прочитайте повну статтю

Андрій Гайченко: Посилюємо кіберзахист науково-дослідних центрів Міністерства юстиції України

Прочитайте повну статтю

Кабмін спростив процедуру перетину державного кордону аварійно-рятувальними формуваннями

Прочитайте повну статтю

Вербували підлітків для вчинення диверсій: Нацполіція спільно з СБУ викрила схему російських сп...

Прочитайте повну статтю

«Поради «Байкера»: автоматичний зовнішній дефібрилятор, де його знайти, якщо він терміново знад...

Прочитайте повну статтю

Шестеро поранених - поліція Донеччини документує наслідки нічної атаки на Селидове

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь