Посадовий оклад військовослужбовця: як визначається розмір
Посадовий оклад є одним з трьох основних видів грошового забезпечення військовослужбовця. Його розмір залежить від займаної посади і визначеного тарифного розряду.
Правила обрахунку посадового окладу регламентовані розділом II Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженому наказом Міноборони від 07.06.2018 № 260.
Посадові оклади виплачуються у розмірах, що визначаються у таких чотирьох нормативних документах:
Ді документи викладені у додатках до постанови Кабміну від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військово-службовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Посадові оклади виплачуються залежно від займаних посад і тарифних розрядів, передбачених у штаті військової частини.
Тарифні розряди військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) для встановлення посадового окладу позначаються у штаті військової частини дробом у чисельнику. Тарифні розряди військовослужбовцям строкової військової служби для встановлення посадового окладу позначаються у штаті військової частини дробом у знаменнику.
Посадові оклади (крім слухачів, ад’юнктів, докторантів, військовослужбовців строкової військової служби, курсантів, ліцеїстів) виплачуються з дня вступу до виконання обов’язків за посадою (але не раніше дня видання наказу по особовому складу про призначення на посаду) до дня здавання посади включно. Дата початку виконання обов’язків за посадою (здавання посади) та розмір посадового окладу відповідно до тарифного розряду визначаються в наказі командира військової частини.
Посадові оклади особам офіцерського складу, які прийняті на військову службу за контрактом із запасу або на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (якщо призов на військову службу та оповіщення здійснювалося командирами військових частин), виплачуються в розмірі, передбаченому за 12 тарифним розрядом Тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів (додаток 1 до постанови № 704), із дня зарахування до списків особового складу військової частини до дня вступу до виконання обов’язків за посадою.
Посадові оклади особам офіцерського складу, які призвані на військову службу, виплачуються в розмірі, передбаченому за 12 тарифним розрядом Тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів (додаток 1 до постанови № 704) із дня відправлення з районного (міського) військового комісаріату (територіального центру комплектування та соціальної підтримки) до військової частини до дня вступу до виконання обов’язків за посадою.
Посадові оклади особам рядового, сержантського і старшинського складу (крім військово-службовців строкової військової служби) виплачуються в розмірі, передбаченому за 1 тарифним розрядом Тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів (додаток 1 до постанови № 704), до дня вступу до виконання обов’язків за посадою:
Військовослужбовцям, прийнятим на військову службу за контрактом під час проходження строкової військової служби, із дня укладання контракту до дня вступу до виконання обов’язків за посадою, виплачуються посадові оклади відповідно до тарифного розряду військовослужбовця військової служби за контрактом за займаною посадою на день укладання контракту.
Посадові оклади зберігаються відповідно до тарифного розряду за попередньою посадою згідно з чинним законодавством України, про що зазначається у наказах по особовому складу про призначення.
Матеріал рубрики «Захист військових» підготовлений членом Центру координації волонтерської допомоги військовослужбовцям Національної асоціації адвокатів України Вікторією Поліщук.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.