Поширення злочинного впливу та вимагання коштів з підприємців – поліцейські Дніпропетровщини затримали учасників злочинної групи
Затриманим вже повідомлено про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України.
Припинили діяльність злочинної групи та отримали докази причетності її учасників до вчинення злочинів оперативники управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області та слідчі обласної поліції. Поліцейські встановили, що організував діяльність 30-річний мешканець Дніпра. Він керував та контролював усі дії учасників. «Спеціалізувалися» на вимаганні коштів, поверненні «боргів», залякуванні підприємців для отримання частини їхнього прибутку.
У створеній ним групі була чітка ієрархія, де кожен відповідав за свій напрям – підбір «кадрів» для вчинення злочинів, пошук потенційних жертв з-поміж підприємців, усунення конкурентів на ринку, здійснення психологічного тиску, вчинення злочинів, легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом та силовий блок.
Так, керівниця одного з підприємств звернулася до організатора угруповання, аби той поміг їй позбутися конкурента на ринку. За вказівкою лідера, зловмисники погрозами вимагали від бізнесмена працювати на умовах жінки та сплатити їм так звані «відступні».
16 листопада оперативники, слідчі за силової підтримки спецпризначенців КОРД та полку поліції особливого призначення затримали 4-х учасників угруповання. Одночасно із затримання розпочали проведення 26 обшуків за місцями мешкання і знаходження фігурантів, в автомобілях, офісних та складських приміщеннях підприємств, установі банку.
Вилучили зброю та набої до неї, транспортні засоби, «чорнові» записи, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, гроші.
Учора, 17 листопада, на підставі отриманих доказів організатору та учасникам злочинної групи слідчі повідомили про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 189 (вимагання);
- ч. 1, 2 ст. 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу);
- ч. 1 ст. 255-3 (звернення за застосуванням злочинного впливу).
Вирішується питання про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. Проводяться подальші заходи для встановлення інших учасників злочинної групи та притягнення усіх до відповідальності.
Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Дніпропетровська обласна прокуратура.
За скоєне може загрожувати від 3-х до 12-ти років позбавлення волі.
Департамент стратегічних розслідувань