Повідомлено про підозру гендиректору російської державної корпорації «РОСТЕХ», який фінансував і організував виробництво зброї для потреб так званої «СВО»


Жовтень 05
15:04 2023

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора генеральному директору російської ДК «РОСТЕХ» повідомлено про підозру за фактом фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України (ч. 4 ст. 110-2 КК України).

У 2007 році підозрюваний очолив найбільшу в росії державну корпорацію, яка спеціалізується на розробці, виробництві та модернізації військової та спеціальної техніки. До її складу входять 11 оборонно-промислових холдингів, в тому числі АТ «Концерн «Калашников», АТ «Концерн «УРАЛВАГОНЗАВОД», АТ «Вертольоти росії» та АТ «Об’єднана авіабудівельна корпорація».

За даними слідства, в середині 2022 року підозрюваний отримав від вищого політичного керівництва рф вказівку щодо термінової організації збільшення виробництва зброї та іншого військового обладнання, необхідного окупаційним військам для утримання тимчасово окупованих територій, ведення наступальних дій та агресивної війни на території України.

З цією метою російські військові заводи були переведені на нові графіки роботи у 3-4 зміни щоденно, а їх співробітникам заборонили відпустки.

Задокументовано факти виробництва протягом 2022-2023 років та передачі для потреб збройних сил рф великої кількості зброї, в тому числі: БПЛА «Ланцет»; РСЗВ «Торнадо»; винищувачів СУ-35С, СУ-30СМ2, СУ-57; гвинтокрилів Ка-52 та Ми-28; танків Т-80БВМ та Т-72Б3М; самохідних мінометів «ДРОК»; модернізованих самохідних гаубиць 2С19М2 «Мста-С».

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Головного слідчого управління Служби безпеки України за оперативного супроводу ГУ «І» ДЗНД СБУ.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розстріляні росією: Андрій Сорока поїхав на завдання перед ротацією та не повернувся назад

Прочитайте повну статтю

Представники командування Національної гвардії відвідали бійців, які проходять лікування

Прочитайте повну статтю

Боронив східні кордони, тепер повернувся до улюбленої справи: історія прикордонника-кінолога

Прочитайте повну статтю

Топ-10 трендів у галузі аквакультури 2023 року: креветківництво

Прочитайте повну статтю

Держенергоефективності та “Schneider Electric Україна” домовилися про співпрацю задля впровадже...

Прочитайте повну статтю

Олександр Корнієнко: Нині є величезний шанс реформувати не лише законодавство та правову систем...

Прочитайте повну статтю

Тетяна Кірієнко: Співпраця з бізнес-асоціаціями завжди у фокусі уваги

Прочитайте повну статтю

Викрито озброєне злочинне угруповання рейдерів у Києві

Прочитайте повну статтю