Працівники ДБР мають необхідну фахову освіту та досвід для розслідування військових злочинів, – Сапьян
Працівники ДБР мають необхідну фахову освіту, підготовку, досвід та кваліфікацію для розслідування військових злочинів. Про це сказала в ефірі всеукраїнського телемарафону «Єдині новини» радниця ДБР Тетяна Сапьян.
«Я навіть не припускаю, що хтось у суспільстві й медіа спільноті може сумніватися у професійності роботи Державного бюро розслідувань»,– зауважила Сапьян.
Вона також нагадала, що підслідність ДБР визначається законодавством України. Також Сапьян додала, що до розслідування військових злочинів, у разі необхідності, залучаються, військові експерти та навіть іноземні фахівці.
«ДБР як правоохоронний орган не є окремою одиницею в процесі розслідування кримінальних правопорушень. Є також процесуальне керівництво, яке здійснює Офіс Генерального прокурора»,– сказала вона.
Також Сапьян розповіла, що слідство володіє даними про те, що колишній командир 155 окремої механізованої бригади не тільки не реагував на самовільне залишення військової частини його бійцями, але й допомагав «ухилянтам» потрапити за кордон під виглядом проведення навчань для українських бійців у Франції.
«У списки на навчання у Францію потрапляли так звані «ухилянти». Це люди, які намагаються незаконно перетнути кордон, знаходять тих, хто їм за це допомагає, платять за це гроші»,– пояснила Сапьян.
За словами Сапьян, колишній командир 155 бригади шукав саме таких людей та вносив їх у списки на відправлення на навчання до Франції. «Це виявлена схема, що вона працювала у бригаді»,– сказала радниця ДБР.
Наразі слідство встановлює всіх причетних осіб та обставини правопорушень у 155 бригаді.
«Деякі військовослужбовці (155 бригади) могли, наприклад, адже ми розуміємо, що армія – це не школа, навіть не робота, це дисципліна перш за все, – могли самовільно залишити частину, через деякий час повернутися, потім знову залишити. І командування про це не повідомляло», – розповіла Сапьян.