Представник Міністерства взяв участь у засіданні Ради Асоціації «Укравіапром»
16 грудня на ДП "Антонов" відбулося засідання Ради Української аерокосмічної асоціації ("Укравіапром").
Учасники розглянули питання про виконання Державної цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки, сертифікацію авіаційної техніки, здійснення контролю за використанням вивільнених коштів підприємств – суб’єктів літакобудування, на які поширюється дія норм статті 2 Закону України "Про розвиток літакобудівної промисловості".
В обговоренні взяли участь керівники провідних підприємств ОПК та авіаційно-космічної галузі. Спікером від Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України виступив заступник директора департаменту – начальник відділу формування державної політики в авіаційній галузі Департаменту формування політики авіаційно-космічної галузі Андрій Чабанов.
За його словами, у разі успішного виконання завдань, зазначених у Програмі, обсяг реалізованої продукції в період до 2030 року оцінюватиметься на рівні 300-350 млрд гривень.
"Це дасть змогу спрямувати до бюджетів усіх рівнів 100-120 млрд гривень і забезпечити зростання середньомісячної заробітної плати зайнятих у галузі працівників. Програма створює умови для відновлення та якісного розвитку наукового, інженерно-технічного, виробничого та керівного кадрового потенціалу галузі, збереження не менш ніж 50 тис. та створення не менше ніж 6 тис. робочих місць у період 2021-2030 років в авіаційній промисловості", – сказав Андрій Чабанов.
Також було повідомлено, що 16 лютого Кабінет Міністрів затвердив фінансовий план державного підприємства "Антонов" на 2022 рік. Фінплан передбачає отримання 8386,7 млн грн чистого доходу від реалізації продукції. Чистий прибуток планується у розмірі 925,8 млн грн. Виплати на користь держави становитимуть 545,9 млн грн, капітальні інвестиції передбачені у розмірі 750 млн грн.
Під час заходу учасники обговорили організаційні питання та наголосили, що Асоціація "Укравіапром" має стати майданчиком для нових проєктів та ідей, а також для спільного захисту інтересів представників авіаційно-космічної галузі – як державного, так і приватного секторів.