Представники ЦВК вдосконалюють знання щодо управління виборчими ризиками


Квітень 07
15:02 2025

У межах дводенного семінару “Рамкова концепція управління виборчими ризиками: у пошуках відповідної моделі” представники Центральної виборчої комісії покращили свої навички у сфері управління виборчими ризиками.

Захід провели фахівці Міжнародного інституту демократії та сприяння виборам (International IDEA) – Сеад Аліходжич, головний радник з питань виборів, управління конфліктами та ризиками, Програма виборчих процесів та Юлія Шипілова, менеджерка програми “Вибори та зміцнення парламентської діяльності”, Регіональна програма для Європи.

Під час навчання учасники, зокрема, ознайомилися з рамковою концепцією управління ризиками, методами їх ідентифікації та категоризації на практиці, операційним планом зі збору та аналізу даних, розглядали досвід інших країн в управлінні виборчими ризиками.

У ході обговорення розглядали загрози, пов’язані з проведенням повоєнних виборів, із наголосом на необхідності структурованого підходу до управління ризиками для забезпечення цілісності виборчого процесу.

Було презентовано інструмент управління виборчими ризиками ERMTool 2.0 (Electoral Risk Management Tool) – оновлену платформу, розроблену для підвищення ефективності ідентифікації, аналізу та мінімізації виборчих ризиків органами управління виборами. Сеад Аліходжич детально розповів про чотири ключові модулі ERMTool 2.0, розширену можливість налаштування та картографування ризиків на основі геоінформаційної системи, автоматизовану оцінку ризиків і багаторівневий контроль доступу.

Завдяки вдосконаленому моніторингу в режимі реального часу зазначена платформа посилюватиме стійкість виборчих процесів і забезпечуватиме більш прозорі повоєнні вибори, що особливо актуально в умовах післявоєнного періоду.

Член ЦВК Андрій Гевко позитивно відзначив оновлену версію ERMTool 2.0:

“Дуже добре, що ми вийшли на одну хвилю розуміння процесу роботи з ризиками. Те, що ми бачили раніше, і те, що бачимо зараз – дві великі різниці. Видно, що ця онлайн-система має більш дружній формат для користувача, з нею простіше буде працювати”.

Також наголошувалось на важливості розширення співпраці з іншими державними органами у системному зборі та аналізі даних, що дозволить своєчасно реагувати на небезпеку та мінімізувати виборчі ризики.

Під час командних сесій представники Комісії аналізували внутрішні та зовнішні загрози, створювали теплову карту, класифікуючи ризики за ймовірністю виникнення та ступенем впливу на виборчий процес, оцінювали системи управління ризиками інших країн та визначали їхні слабкі й сильні сторони.

“Важливо, щоб технологія управління виборчими ризиками полегшила життя, допомогла зараз напрацювати варіанти рішень, а потім – долати виклики з мінімальними втратами. Ми розуміємо масштаби складнощів, які на нас чекають, тому маємо інтенсивно готуватись”, – зауважив член ЦВК Володимир Перепелюк.

“Ми віддані справі підтримки України на шляху вдосконалення управління виборчими ризиками. Ми переконані, що завдяки вашим значним зусиллям з часом люди будуть приїжджати до України з різних країн, щоби запозичити ваш досвід”, – підсумував навчальний захід Сеад Аліходжич.

Семінар відбувся за сприяння та підтримки Міжнародного інституту демократії та сприяння виборам (International IDEA).

Пресслужба Секретаріату Комісії

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Голова АРМА Олена Дума з робочим візитом у Львові: стратегічний діалог із правоохоронцями та ма...

Прочитайте повну статтю

АРМА — надійний інструмент держави для притягнення злочинців до економічної відповідальності —...

Прочитайте повну статтю

Колонка Первін Дадашової "П’ять визначних рис банківської системи воєнного часу"

Прочитайте повну статтю

Федеральна поліція Німеччини передала прикордонникам автомобілі, БпЛА та катери

Прочитайте повну статтю

На Чернігівщині організують збереження поховань жертв Голодомору та масових штучних голодів

Прочитайте повну статтю

УІНП взяв участь у міжнародній освітній конференції в Гаазі

Прочитайте повну статтю

Як подружитися із ШІ — презентували освітні можливості та рекомендації для публічних службовців

Прочитайте повну статтю

Переоформлення сертифікатів про акредитацію освітньо-професійної програми у сфері фахової перед...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь