Представники Держрибагентства долучилися до обговорення питань щодо збереження осетрових видів риб


Листопад 20
21:05 2024

У рамках плану заходів проєкту Європейського Союзу «SCUTE» та у співпраці з Всесвітнім фондом дикої природи (WWF) у Румунії відбувся регіональний семінар, присвячений реалізації масштабного міжнародного плану збереження осетрових – Загальноєвропейського плану дій щодо осетрових.

У заході взяли участь представники ключових зацікавлених сторін: WWF Румунія, Виконавчого агентства з питань навколишнього природного середовища Європейської комісії, міжнародної Групи з охорони дунайських осетрових (DSTF), а також провідні експерти з урядових та наукових установ Румунії, Болгарії, Грузії, України та Австрії.

Україну на семінарі представляли фахівці Держрибагентства, Інституту рибного господарства, екології моря та океанографії, WWF-Україна та Інституту морської біології НАНУ.

Під час заходу учасники обмінялися інформацією щодо стану виконання проєкту «SCUTE» та загальних зусиль зі збереження осетрових видів риб у контексті Загальноєвропейського плану дій.

Зокрема, приділено увагу діяльності щодо вивчення місць мешкання осетрових, здійсненню технічних заходів для подолання гребель на ріках плідниками осетрових та молоддю, що мігрує у море, здійсненню штучного відтворення осетрових, проблемі виявлення та запобігання прилову осетрових при здійсненні промислу, боротьбі із браконьєрством.

Українські експерти представили інформацію про стан реалізації національного Плану дій щодо збереження осетрових риб (родина Acipenseridae) в Україні на 2021-2030 роки. Цей план передбачає реалізацію низки важливих заходів щодо збереження осетрових видів риб та є першим і поки що єдиним у Дунайському регіоні, що свідчить про лідерську позицію України в аспектах багаторічного планування та міжвідомчої гармонізації на національному рівні діяльності зі збереження осетрових. Однак, для реалізації заходів з охорони та відтворення осетрових необхідне відповідне фінансування. В умовах війни, коли бюджетні ресурси обмежені, особливо важливо залучити міжнародну підтримку, зокрема кошти в межах цільових проєктів Європейського Союзу.

Ключовим результатом семінару стало формування комплексу заходів, спрямованих на збереження та відновлення диких популяцій осетрових, зокрема в басейні Дунаю.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

«Сервісні центри МВС надають послуги в укриттях», – Микола Рудик в етері «Суспільного»

Прочитайте повну статтю

Відкрито прийом фото на конкурс для здобуття премії у сфері фотомистецтва ім. Миколи Анацького

Прочитайте повну статтю

У Хелмі відбулася зустріч очільників прикордонних відомств України та Польщі

Прочитайте повну статтю

В Одесі попрощалися з поліцейськими, які загинули внаслідок російського обстрілу

Прочитайте повну статтю

Запали свічку пам’яті: Україна вшановує жертв Голодомору

Прочитайте повну статтю

Вирощування гігантської прісноводної креветки: практичний посібник для аквабізнесу

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про залучення інвестицій у рибну галузь

Прочитайте повну статтю

Представники Держрибагентства долучилися до обговорення питань щодо збереження осетрових видів...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь