Сенсація

Представники Комітету з питань екологічної політики та природокористування перебувають з візитом в Естонії


Грудень 11
12:00 2024

За ініціативи Голови  з питань екологічної політики та природокористування Олега Бондаренко на запрошення дружнього до України Екологічного Комітету Ріігікогу (Естонського Парламенту) відбувається офіційний візит делегації Комітету до Естонської Республіки.

10 грудня 2024 року, продуктивний день розпочався зустріччю з Міністеркою з питань клімату Естонської Республіки Йоко Алендер.

Українську делегацію представляли народні депутати України - члени Комітету: заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олена Криворучкіна, голова підкомітету з питань державної політики у сфері поводження з відходами Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Кирилл Нестеренко, член Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олександр Матусевич, а також керівник секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Ольга Воловенко.

Від Міністерства з питань клімату Естонської Республіки до зустрічі приєдналися провідні компетентні фахівці департаментів міжнародних справ, охорони природи, лісового господарства, з питань середовища проживання та циркулярної економіки.

Заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олена Криворучкіна висловила щиру подяку Естонському Народу за всебічну підтримку України впродовж багатьох років, особливо від початку повномасштабного російського військового вторгнення в Україну. Також зазначила, що Україна позиціонує себе як надійного партнера у досягненні спільної мети – збереження довкілля і планети для майбутніх поколінь.

"Зробивши вагомий крок у міжнародну кліматичну політику у напрямку реалізації цілей державної кліматичної політики, інтеграції кліматичних питань в інші сфери державної політики, підтвердивши євроінтеграційні прагнення України у сфері зміни клімату і наближення  українського законодавства до права ЄС, Верховна Рада України ухвалила 8 жовтня 2024 року Закон України "Про основні засади державної кліматичної політики", що задало новий вектор екологічної політики країни, підкріплений національними зобов’язаннями відповідно до Паризької угоди", який згодом підписав Президент України Володимир Зеленський  – додала Олена Криворучкіна.

Крім того, Оленою Криворучкіною було акцентовано увагу на прийнятті євроінтеграційного Закону України "Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення", який передбачає встановлення правових та організаційних засад запобігання, зменшення і контролю промислового забруднення для забезпечення захисту навколишнього природного середовища та конституційних прав на безпечне для життя і здоров'я довкілля шляхом впровадження інтегрованого довкіллєвого дозволу.

Закон також забезпечить виконання одного з важливих пунктів умов Програми Ukraine Facility і вимог Директиви 2010/75/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 24.11.2010 про промислові викиди (інтегроване запобігання і контроль забруднень) та впровадить інтегровані підходи у питаннях дозвільної діяльності та контролю промислового забруднення на основі застосування найкращих доступних технологій та методів управління.

Олена Криворучкіна також звернулась до міністерки з питань клімату Естонської Республіки пані Йоко Алендер з гостинним запрошенням до України та проханням щодо поширення досвіду із започаткованою в Естонії Системою екологічного контролю для порівняння з функціонуванням Державної екологічної інспекції України.

Пані Йоко Алендер запевнила у постійній підтримці України і продовженні допомоги, а також щодо співробітництва у сфері очищення водних ресурсів, транскордонних вод і хімічних досліджень. Окрім цього, тезисно представила рішення та практичне застосування геопорталу щодо вимірювання викидів, моніторингу, контролю та менеджменту відходів, окреслила принципі захисту лісів і національних парків Естонської Республіки, а також системи Natura 2000.

Олександр Матусевич висловивши слова подяки та захоплення Естонським Народом у фундаментальних принципах Європейської спільноти, акцентував увагу присутніх щодо акутального питання збереження лісів, особливо тих, які перебувають в даний момент на окупованих територіях. Звернув увагу, що: "загалом із 24 лютого 2022 року від воєнних дій майже 30% лісів зазнало різного ступеню шкоди. За попередніми підрахунками повністю знищено на окупованих росіянами територіях понад 60 тис. гектарів лісів. Однак повна оцінка втрат лісу на деокупованих територіях неможлива через забруднення лісів вибухонебезпечними предметами та потенційні ризики для життя працівників. Незважаючи на всі складнощі Україна намагається максимально збільшувати площі лісів, відтворювати ліси на територіях де це можливо".

Крім того, Олександр Матусевич звернувся з проханням поділитись важливим для України досвідом Естонської Республіки у розробці проектів про самосійні ліси, про лісові репродуктивні ресурси, про території Смарагдової мережі, який, до речі, у Верховній Раді України зареєстрований за №4461. Наголосив також, що цей крок – це зобов’язання в першу чергу перед природою України, а потім вже перед Європейською спільнотою, до якої ми апелюємо за допомогою та досвідом.

Голова підкомітету з питань державної політики у сфері поводження з відходами Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Кирилл Нестеренко, подякувавши Естонській Стороні за підтримку України, поінформував учасників зустрічі, що навіть в умовах воєнної агресії Верховна Рада України ухвалила важливий екологічний, економічний і євроінтеграційний  Закон України «Про управління відходами» від 20.06.2022 №2320-IX, спрямований на запровадження циркулярної економіки в Україні, заснованої на відновленні та раціональному споживанні ресурсів, яка сьогодні є частиною Європейського зеленого курсу. Враховуючи реалії воєнного стану, Закон містить положення для правового врегулювання питань щодо відходів війни, утворених внаслідок російської військової агресії проти України – уламків зруйнованих об’єктів, предметів, які знаходились всередині таких об’єктів, металобрухту, тощо.

Окрім цього, Кирилл Нестеренко відзначив, що в даний момент на розгляді Комітету перебуває законопроект "Про управління відходами видобувної промисловості", який також євроінтеграційним документом, що дозволить Україні імплементувати положення європейської Директиви 2006/21/ЄС та вирішити наявні проблеми із відходами видобувної промисловості.

У другій половині дня відбулася зустріч з Марго Клаосом, Генеральним директором Естонського Рятівного департаменту (Ради порятунку при Міністерстві внутрішніх справ Естонії), до якої приєдналися координатор міжнародної співпраці Естонського Рятівного департаменту Кетлін Таммсалу та радник Департаменту цивільного захисту Міністерства внутрішніх справ ​Естонії Прііт Лааністе.

У своєму виступі пан Марго Клаос відзначив, що для Естонії українські рятувальники, пожежні, сапери, пілоти рятувальної авіації та інші представники ДСНС є прикладом і справжніми героями сьогодення, які здійснюють подвиги з порятунку та всебічного захисту цивільного населення в умовах повномасштабної збройної агресії рф.

У свою чергу народні депутати України – члени Комітету поінформували, що Комітет приділяє значну увагу законодавчому забезпеченню питань цивільного захисту населення, пожежної безпеки, попередження та ліквідація наслідків природного лиха, техногенних аварій і катастроф, діяльності державних аварійно-рятувальних служб. У тісній співпраці з Міністерством внутрішніх справ та Державною службою України з надзвичайних ситуацій у період дії воєнного стану було розроблено більше 10 законопроектів, переважна кількість з яких вже ухвалено Верховною Радою України.

Наприкінці зустрічі акцентовано важливість для України естонського досвіду найшвидшої імплементації європейського законодавства у законодавство України. Серед практичних кроків українська делегація запропонувала:

1)    експертну і фінансову підтримку відновлення одного з національних парків України, який постраждав від повномасштабного вторгнення рф в Україну;

2)    продовження співпраці з розширення можливостей естонського бізнесу, який має достатній досвід в екологічній сфері, в реалізації екологічних проектів щодо розширення можливостей його діяльності на території України з державними гарантіями і підтримкою парламентарів, як щодо сфери управління відходами, так і в галузі інших "зелених" технологій відновлення;

3)    кроки з матеріально-технічної підтримки у діджиталізації системи екологічного контролю і моніторингу стану довкілля, у використанні дронів для дистанційного відбору проб поза межами оцінювання стану довкілля, в чому за словами міністерки з питань клімату пані Йоко Алендер Естонська Республіка набула колосального досвіду.

Офіційний візит делегації Комітету до Естонської Республіки відбувається в рамках участі Комітету у проекті "Модельний комітет" за підтримки та завдяки зусиллям Програми USAID РАДА: наступне покоління у зміцненні і посиленні спроможності комітетів Верховної Ради України.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Різдвяна місія «Білого янгола» – евакуація родини з прикордоння Сумщини (Відео)

Прочитайте повну статтю

«Освітня безпека – це загальний комплекс заходів із залученням поліцейських», – Надія Ситник

Прочитайте повну статтю

Боксер-прикордонник Олександр Хижняк став спортсменом року в Україні

Прочитайте повну статтю

Президент вручив 30 сертифікатів на квартири Героям України та рідним загиблих Героїв

Прочитайте повну статтю

На Рівненщині відкрили нову сучасну повнопрофільну ДНК-лабораторію (Відео)

Прочитайте повну статтю

Загрожує довічне позбавлення волі: підозрюваному у вбивстві Ірини Фаріон змінено кваліфікацію з...

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: «Цивільний захист - МВС постійно працює над проєктами, які дозволять громадянам...

Прочитайте повну статтю

Війська рф завдали удару по центральному ринку в Нікополі – є постраждалі

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь