Представники Комітету з питань екологічної політики та природокористування взяли участь у Форумі: "Практичний досвід розбудови сучасної системи управління побутовими відходами в Україні"
Ініціатива проведення такого заходу виникла у організаторів, а це як представники влади, громади, так і представники бізнесу, з метою саме поділитися практичним досвідом розбудови сучасної системи управління побутовими відходами, почути від представників різних регіонів України про впровадження і шляхи реалізації на місцях вимог Закону України «Про управління відходами».
До вітального слова також долучились заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Семенець, Голова Житомирської військової адміністрації Віталій Бунечко та перший заступник голови Житомирської обласної ради Олег Дзюбенко, а також Оксана Олійник - перший проректор Державного університету Житомирська Політехніка, який гостинно прийняв учасників Форуму.
З організацією сортування побутових відходів та виготовлення палива з відходів в місті Житомир учасників Форуму ознайомив Директор ТОВ «ҐРІН БІН УКРАЇНА» та ТОВ «МС Соціальний проект» Євгеній Барах.
Про досвід експлуатації Полігону №5 з поетапною рекультивацією його ділянок та про впровадження системи роздільного збирання побутових відходів в м. Київ розповіли Андрій Грущинський - Голова правління ПАТ «Київспецтранс» та Максим Ляшкевич - Директор КП «Київкомунсервіс».
До участі у Форумі доєднався в онлайн режимі проектний менеджер ЛКП «Зелене місто» Петро Гошовський, який розповів про будівництво комплексу із оброблення відходів з використанням МВТ технології в місті Львів.
Поділився з учасниками Форуму досвідом залучення інвестицій Міжнародних фінансових організацій для розбудови системи управління відходами міста Луцьк Директор «Луцькспецкомунтранс» Володимир Марценюк.
Під час відвідування сміттєпереробного заводу ТОВ «МС Соціальний проект», учасники Форуму змогли ознайомитись із сучасними технологіями сортування та переробки відходів.
Під час другої секції Форуму «Розвиток системи управління побутовими відходами територіальних громад» заступник директора ТОВ «УкрНДІКомунпроект» Федір Лученко розповів про напрямки розвитку системи управління відходами на прикладі міста Харків, а техдиректор «Житомиртеплокомуненерго» Петро Сергійчук - про ТЕЦ на RDF для розвитку системи теплопостачання міста Житомир.
Як і планувалося організаторами Форуму, дискусійна панель для обговорення актуальних питань створення систем управління відходами територіальних громад пройшла достатньо жваво та активно. Питання створення муніципальної системи управління побутовими відходами, роль та місце Адміністратора в цьому спонукало учасників Форуму до відвертої дискусії в частині виконання статті 26 Закону України «Про управління відходами», де визначено, що до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері управління відходами належить, у тому числі, визначення Адміністратора послуги з управління побутовими відходами. Звучали аргументи як за, так і проти цієї норми Закону.
«В усіх учасників з'явилися нові думки стосовно розвитку системи управління відходами, інфраструктури з управління відходами, взаємодії з органами місцевого самоврядування, що потрібно підіймати на більш високий рівень та яку інформацію необхідно доносити до населення, знаходити механізми взаємодії і співпраці. Це ті питання, які необхідно проговорювати на таких майданчиках» – звернувся до учасників Форуму Олег Бондаренко.
Підсумовуючи захід, Олег Бондаренко подякував також безпосередньо Євгенію Бараху та Федору Лученко за ініціативу та участь в організації Форуму, подякував за досягнення, які учасники побачили і почули, що є в місті Житомирі, в містах Харкові і Львові, а також в кожному місті України, яке хоче змінюватись і втілювати нові механізми задля впровадження ефективної системи управління відходами, яка відповідатиме сучасним викликам і стандартам. Впровадження нових технологій, інвестиційна підтримка та співпраця між владою, бізнесом і суспільством допоможуть змінити ситуацію на краще.
«Ми хочемо здійснювати реформи, ми хочемо щоб ці реформи були не тільки в законі, а щоб вони були дієві і приводили до результату. Я особисто хочу гарантувати, що ми готові підтримувати ініціативи громад та бізнесу. Ми готові спілкуватися на різних майданчиках і виїжджати в будь-яке місто, аби рухатися разом» – зазначив Олег Бондаренко.