Представники ВС і РЄ обговорили напрями співпраці у сфері кримінальної юстиції в період воєнного стану


Травень 05
18:44 2022

4 травня 2022 року відбулася робоча онлайн-зустріч представників Верховного Суду і Ради Європи, під час якої сторони окреслили основні напрями співробітництва в питаннях щодо важливої в цей складний для України час сфери – кримінальної юстиції.

Як зазначила менеджерка проєкту РЄ «Підтримка судової влади України в забезпеченні кращого доступу до правосуддя» Ірина Кушнір, у зв’язку з агресією Російської Федерації діяльність Ради Європи, як і інших міжнародних організацій, сфокусована на найбільш пріоритетних напрямах співпраці, одним з яких є здійснення кримінального провадження в умовах воєнних дій.

Координаторка проєктів Ради Європи Божена Маланчук акцентувала, що в останні місяці діяльність РЄ в межах проєктів співпраці, зокрема щодо питань кримінальної юстиції, зосереджується на потребах органів української влади, які виникли внаслідок агресії Росії. Божена Маланчук розповіла про співробітництво РЄ та органів прокуратури, посилення координації дій з органами судової влади.

Голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіслав Кравченко поінформував про роботу судової системи під час воєнного стану, про питання, які виникають при розгляді кримінальних проваджень, про ухвалені законодавчі зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України, спрямовані на вирішення проблем у сфері кримінальної юстиції.

«Незважаючи ні на що, ми були, є і завжди будемо прихильниками європейських стандартів, принципів Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод», – наголосив Станіслав Кравченко.

Сторони обговорили питання стосовно допустимості доказів у контексті отримання інформації з відкритих джерел, кадрового забезпечення судів, можливостей запровадження військової спеціалізації в судах, проведення експертиз у кримінальному провадженні та домовилися про подальші кроки співпраці.

Участь у зустрічі також узяли менеджерка проєкту РЄ «Дотримання прав людини в системі кримінальної юстиції України» Натія Джапарідзе, керівник департаменту аналітичної та правової роботи ВС Расім Бабанли і начальник відділу міжнародно-правової взаємодії ВС Ліна Губар.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

ДСНС України отримала 69 автомобілів від партнерів з Великої Британії, США, Японії та Естонії

Прочитайте повну статтю

Рибна галузь України: крокуємо до європейських стандартів

Прочитайте повну статтю

Вода як секрет успішного вирощування якісної картоплі

Прочитайте повну статтю

Поблизу Вовчанська прикордонники спалили ворожу «буханку»

Прочитайте повну статтю

АРМА працюватиме з поліцією Скандинавських країн щодо розшуку криптоактивів

Прочитайте повну статтю

Заява Мінфіну щодо рішення G7 про спрямування Україні близько $50 млрд через механізм додаткови...

Прочитайте повну статтю

Земельний банк: Уряд передав ФДМУ понад 104 тисячі га землі для старту проєкту

Прочитайте повну статтю

Наталія Мануїлова, сержант бригади "Азов":«Я мала вижити, щоб знов обійняти свою дитину»

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь