Презентовано Стратегію інтеграції внутрішньо переміщених осіб до 2024 року


Листопад 13
20:01 2021

11 листопада 2021 року, відбулася пресконференція на тему «Стратегія інтеграції внутрішньо переміщених осіб. Середньострокова політика на період до 2024 року».

Захід пройшов під головуванням Віцепрем'єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук за участі  народних депутатів України Дмитра Лубінця, Елли Репіної, Максима Ткаченка та більш ніж 30 представників міжнародних організацій та громадського сектору. 

Так, за словами Ірини Верещук Стратегія містить сім основних стратегічних цілей, які охоплюють всі можливі напрями, в яких працюватиме Уряд у сфері захисту прав ВПО, а саме: 

забезпечення житлом;

освіта;

працевлаштування;

соціальний захист;

медичне забезпечення; 

доступ до документів;

інтеграція в приймаючі громади.

Під час обговорення спікери одноголосно закцентували увагу на тому, що саме забезпечення житлом, працевлаштування та освіта є одним із найважливіших завдань влади у ключі інтеграції ВПО в приймаючі територіальні громади. 

«Відповідно до інформації зі звіту Національної системи моніторингу ситуації з ВПО  Міжнародної організації з міграції, власне житло мають 12% ВПО; орендують житло 60% ВПО; живуть у родичів чи знайомих - 15% ВПО. 39% ВПО заявили, що не мають наміру повертатися до місць попереднього проживання, цей показник збільшився у порівнянні з червнем 2019 роком - 34%. Ці люди чекають на наші комплексні рішення і ми повинні сприяти якнайшвидшому вирішенню цих проблем», - зазначила Ірина Верещук.

Відтак, Стратегія передбачає забезпечення житлом ВПО до 2024 року шляхом:

пільгових кредитів;

соціального та тимчасового житла;  

будівництва та закупівлі житла за рахунок міжнародної фінансової допомоги.

Крім того, Віцепрем'єр-міністр додала, що в Мінреінтеграції вже не перший рік ведеться робота з наповнення фондів тимчасового житла для ВПО. Наразі планується запровадження пілотного проєкту із залученням міжнародних партнерів щодо розселення щонайменше 3 місць компактного проживання та здійснення реалізації вже започаткованих проєктів будівництва житла для ВПО, які фінансуються урядами інших держав. 

Наступною, не менш важливою проблемою для ВПО є працевлаштування, оскільки цей аспект є основою для існування  у приймаючій територіальній громаді. Це питання планується вирішити через:

активізацію місцевих програм зайнятості з працевлаштування ВПО;

тренінги для підвищення кваліфікації та перекваліфікації ВПО;

стимулювання та підтримку бізнесу ВПО.

Поряд з найбільш гострими проблемами забезпечення житлом та працевлаштуванням, особливої уваги потребує молодь, яка приїздить з ТОТ на підконтрольну Уряду України територію для побудови свого майбутнього.

«Уряд України та держава в цілому, в свою чергу, мають докласти максимум зусиль для інтеграції нашої молоді, що слугуватиме побудовою своєрідних містків між тимчасово окупованими та вільними територіями», - зазначила Ірина Верещук.

Основою цієї стратегічної цілі повинно стати:

забезпечення доступу ВПО до документів про освіту;

цільова фінансова підтримка дітей з числа ВПО для здобуття освіти;

визнання результатів навчання та періодів навчання на тимчасово окупованих територіях для отримання документів про базову середню та повну загальну середню освіту;

підготовчі курси зі стипендіальним забезпеченням для ВПО, які щойно перемістилися на підконтрольну територію з метою отримання освіти в українських ВНЗ (до 2024 р. залучено понад 2000 осіб).

В ході заходу учасники також дискутували та пропонували свої напрацьовані моделі щодо інших гострих проблем ВПО, зокрема виплати пенсій, медичних питань, перетину КПВВ та оформлення документів. 

«Ми дуже хотіли б, щоб люди з числа внутрішньо переміщених осіб, які очікують уваги та підтримки держави, знали, що держава про них знає, держава ними опікується», - резюмувала Верещук. 

Наприкінці, Віцепрем‘єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій подякувала усім фахівцям, експертам, громадським організаціям, які допомагали напрацювати Стратегію, вносили свої пропозиції щодо його поліпшення та взяли участь у дискусії.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Екстремальна евакуація з Красногорівки: «Білі янголи» врятували трьох людей

Прочитайте повну статтю

Понад 700 тис. екз. молоді риб випущено у водойми країни від початку року

Прочитайте повну статтю

Японія продовжує підтримувати Україну: Держрибагентство отримало нову партію екскаваторів KOMAT...

Прочитайте повну статтю

Заступник Голови АРМА оглянув арештований актив у Запоріжжі

Прочитайте повну статтю

Підозрюваний у вбивстві Ірини Фаріон, ймовірно, готувався до скоєння інших злочинів

Прочитайте повну статтю

Українська делегація взяла участь у конференції з питань шкільної безпеки NASRO-2024

Прочитайте повну статтю

Уряд прийняв постанову про електронну інформаційну систему обліку канабісу

Прочитайте повну статтю

Нацполіція за участі Держлікслужби перекрила канал ввезення в Україну фальсифікованих ліків рос...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь