Про ключові рішення на шляху реформування гідротехнічної меліорації в Україні


Листопад 14
12:13 2024

Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду провів круглий стіл з представниками організацій водокористувачів для обговорення необхідних законодавчих рішень з метою прискорення відновлення потужностей гідротехнічної меліорації в Україні.

Захід відбувся в межах поїздки української делегації до США, яку організувала Програма USAID АГРО для ОВК з метою вивчення інноваційних та ресурсоощадних підходів до зрошення.

Представники організацій водокористувачів розповіли про ситуацію, що склалася з передачею прав власності на об’єкти меліоративних систем, які вони використовують, але досі не можуть отримати у власність.

Закон України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації», а також розпорядження Уряду щодо реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні, розробленої за участі Програми USAID АГРО, передбачають передачу об’єктів меліоративної інфраструктури від Держводагентства до Держрибагентства та ОВК.

Така трансформація в управлінні меліоративними об’єктами дає можливість скоротити видатки держави на утримання меліоративних систем, а також сприятиме залученню приватних інвестицій для відновлення меліоративної інфраструктури. Проте виконання таких положень саботується. Наразі лише дві організації водокористувачів отримали меліоративні об’єкти у власність.

Олександр Гайду повідомив, що невиконання норм Закону є неприпустимим, тому буде направлено ряд запитів до центральних органів виконавчої влади щодо затягування процесу передачі меліоративних об’єктів у власність ОВК та порушить це питання у Верховній Раді.

Також організації водокористувачів наголосили на необхідності прийняття законопроєкту № 7577, який передбачає створення операторів меліоративних мереж та впровадження двоставкового тарифу на послуги з подачі та відведення води. Олександр Гайду зауважив, що законопроєкт № 7577 готується комітетом до ІІ читання та члени комітету розуміють необхідність проведення другого етапу меліоративної реформи, оскільки на численних комітетських заходах аграрії неодноразово повідомляли про потребу у зміні підходу до управління меліоративними каналами.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

З річницею Революції гідності - будьмо гідними нашої Гідності та Свободи

Прочитайте повну статтю

«Сервісні центри МВС надають послуги в укриттях», – Микола Рудик в етері «Суспільного»

Прочитайте повну статтю

Відкрито прийом фото на конкурс для здобуття премії у сфері фотомистецтва ім. Миколи Анацького

Прочитайте повну статтю

У Хелмі відбулася зустріч очільників прикордонних відомств України та Польщі

Прочитайте повну статтю

В Одесі попрощалися з поліцейськими, які загинули внаслідок російського обстрілу

Прочитайте повну статтю

Запали свічку пам’яті: Україна вшановує жертв Голодомору

Прочитайте повну статтю

Вирощування гігантської прісноводної креветки: практичний посібник для аквабізнесу

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про залучення інвестицій у рибну галузь

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь