Про нові такси за шкоду завдану водним мешканцям в деталях


Жовтень 05
18:25 2023

29 вересня Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1042, якою затверджено такси для обчислення розміру шкоди, завданої порушенням законодавства про рибне господарство внаслідок незаконного вилову, знищення або пошкодження водних біоресурсів, а також незаконного знищення чи погіршення середовища їх існування.

Що змінилось?

Ця постанова Уряду систематизувала підхід до розрахунку збитків за незаконний вилов риби.

Зокрема, вона скасувала методику розрахунку збитків для підприємців, яка містила складні формули з багатьма складовими, що не враховували розмір шкоди, заподіяний водним мешканцям.

Тобто тепер збитки, завдані рибному господарству, розраховуватимуться за єдиним підходом, не розділяючи порушників на фізичних та юридичних осіб.

При цьому окремо наголошуємо, що їх розмір для фізичних осіб залишається незмінним.

Так, наприклад розмір такс за незаконний вилов у рибогосподарських водних об’єктах України одного екземпляру сома складає 5117 грн, сазана – 3706 грн, судака – 3587 грн, щуки – 3468 грн, окуня – 3162 грн, ляща – 1649 грн, лина – 1598 грн тощо.

Шановні рибалки, дотримуйтесь рибоохоронного законодавства і вам не доведеться сплачувати значні суми збитків за його порушення.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії