Про відшкодування збитків, завданих рибному господарству


Листопад 11
22:02 2021

Нові високі такси для відшкодування збитків, завданих рибному господарству внаслідок незаконного рибальства, викликали суспільний резонанс серед рибалок-любителів.

У багатьох виникає просте питання: куди тепер йдуть кошти, сплачені браконьєрами за порушення правил любительського рибальства?

Відповідаємо. Фінансові санкції за порушення правил любительського рибальства, відповідно до Бюджетного кодексу України, перераховуються до державного та місцевих бюджетів тих адміністрацій, на території яких скоєно правопорушення.

Чи значні ці суми?

Остаточні суми для відшкодування збитків, нанесених рибному господарству, визначаються судом. Наразі у компетенції органів рибоохорони лише фіксація фактів порушення та нарахування обсягів нанесених збитків рибному господарству. Тобто фактичне відшкодування збитків встановлюється лише на підставі ухвали суду.

Враховуючи, що органи рибоохорони не є стороною судового процесу та не мають права на отримання ухвали, відповідно, і не мають можливості подання апеляційної скарги до суду вищої інстанції. На жаль, ці реалії можуть призводити до уникнення порушниками відповідальності у вигляді сплати за нанесені збитки рибному господарству, а водночас собівартість відтворення рибних запасів, яку держава повинна понести для відновлення популяцій риб, постійно зростає.

Вирішення цього питання полягає у законодавчому визнанні органів рибоохорони стороною судового процесу. Наразі Держрибагентством підготовлені відповідні зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, які найближчим часом будуть направлені на розгляд Міністра аграрної політики та продовольства України.

«Шановні рибалки-любителі, невідворотність покарання завжди має місце. Якщо вам навіть і вдалося порушити правила рибальства та з незаконною наживою піти з риболовлі, то зрозумійте просту річ: наслідки у вигляді зменшення популяцій риби у водоймах наздоженуть нас трохи пізніше, і головне, щоб не було запізно їх виправляти», - зазначає Андрій Забуга, т.в.о. Голови Держрибагентства.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Рибна галузь втратила досвідченого фахівця своєї справи Івана Чернишука

Прочитайте повну статтю

Японія розпочала постачання Держрибагентству сучасної техніки для експлуатації меліоративних си...

Прочитайте повну статтю

«Відбиття атак ворога, сон у болоті, мороз і миші, що кусали за пальці та з’їдали їжу», – так о...

Прочитайте повну статтю

За апеляцією прокуратури до суворішого покарання засуджено хмельничанина, який ґвалтував та роз...

Прочитайте повну статтю

Керівників ДП «Антонов» судитимуть за перешкоджання законній діяльності військових, внаслідок ч...

Прочитайте повну статтю

Європарламент підтримав створення Ukraine Facility із 39 млрд євро бюджетної допомоги на 2024-2...

Прочитайте повну статтю

Єдиною дієвою стратегією Заходу проти рф має бути рішучість і єдність, — Іванна Климпуш-Цинцадз...

Прочитайте повну статтю

Інформаційний лист № 1/2024: 30+ питань платників податків щодо звітності в режимі Дія Сіті

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь