Проблеми стягнення в Україні віртуальних активів обговорили експерти


Вересень 13
21:07 2024

Україна, хоча і посіла пʼяте місце серед 154 країн світу в рейтингу глобального індексу впровадження криптовалют, вона досі не має законодавчого регулювання цієї галузі. Ухвалений на початку 2022 року Закон «Про віртуальні активи» так і не набрав чинності, оскільки був ветований Президентом.

Про практичні аспекти звернення стягнення на віртуальні активи боржників говорили експерти під час панельної дискусії на тему «Цифрова економіка: віртуальні активи, стягнення та повернення».

Захід організував Комітет Національної асоціації адвокатів України з питань примусового виконання рішень спільно з Ukrainian Modern Digital Science, Асоціацією приватних виконавців України та Фондом Кларк з правової освіти.

Участь у заході узяли провідні міжнародні експерти, які обговорювали сучасні виклики та можливості у сфері цифрового права, правового виконання та розслідування криптовалютних злочинів.

Італійській адвокат Массіміліано Бласоне представив огляд італійського та Європейського законодавства, розкривши його новели у контексті цифрового виконання та наголосив на важливості впровадження Рекомендацій Глобального кодексу цифрового виконання. Його доповідь дала розуміння необхідності гармонізації національних законодавств із міжнародними стандартами.

Юридичний директор Лондонського офісу міжнародної юридичної компанії Kennedys Олег Шаулко поділився досвідом щодо англійської процедури міжнародного арешту активів і його виконання. Він акцентував увагу на ефективності та можливостях адаптації цього механізму для інших юрисдикцій, зокрема України. Його виступ став важливим інсайтом для тих, хто прагне зрозуміти переваги британської моделі у контексті використання її в побудові стратегій захисту віртуальних активів.

Представник української кіберполіції Євген Панченко розповів про процес розслідування криптовалютних злочинів, пояснюючи ключові етапи та виклики, з якими стикаються фахівці. Він підкреслив важливість новітніх технологій та аналітики для ефективного розкриття злочинів у криптосфері, доповнив виступи детальним аналізом сучасних підходів до розслідування криптозлочинів в Україні.

Голова Асоціації приватних виконавців України Оксана Русецька зосередилася на ролі приватних виконавців у цифровому середовищі, підкресливши потребу в їх адаптації до нових викликів цифровізації виконавчого провадження.

Голова Ukrainian Modern Digital Science Тетяна Дмитренко розповіла про тенденції розвитку цифрового регулювання в Україні  та світі, окреслила майбутні можливості розвитку у цій сфері.

Представник проекту Aml bot Василь Відманов поділився досвідом впровадження технологій для боротьби з фінансовими злочинами, пояснивши, як цифрові інструменти можуть підвищити ефективність правоохоронних органів, яким чином здійснюється відслідковування віртуальних активів та які етапи процедури арешту та повернення цих активів.

Голова Комітету НААУ з питань примусового виконання рішень Олександр Черних розповів про важливість створення ефективного правового середовища для примусового виконання судових рішень, зокрема в контексті цифрових змін, про необхідність використання сучасних міжнародних практик і технологій для дієвого і результативного процесу виконання судових рішень і захисту прав.

На думку організаторів, захід став важливою платформою для обміну знаннями та досвідом, а також підкреслив необхідність інтеграції цифрових технологій у правове середовище.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Кілійське МУВГ успішно завершило поливний сезон

Прочитайте повну статтю

Відбулося 9-те засідання Підкомітету з питань юстиції, свободи та безпеки Комітету асоціації мі...

Прочитайте повну статтю

Кабмін спростив процедуру видачі документів про державну реєстрацію народження за програмою «єМ...

Прочитайте повну статтю

Понад 200 000 транспортних засобів українці переоформили у застосунку Дія

Прочитайте повну статтю

Херсонщина: через ворожу атаку одна людина загинула та п’ять поранено

Прочитайте повну статтю

Поліція Києва та СБУ затримали чоловіка, який за вказівкою ворожих спецслужб намагався підірват...

Прочитайте повну статтю

Кількість правопорушень з використанням вогнепальної зброї, вибухових речовин та боєприпасів на...

Прочитайте повну статтю

По Україні розгорнуто пункти незламності

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь