Профорієнтація та побудова кар’єри: відбулася робоча зустріч МОН із міжнародними донорськими організаціями


Листопад 11
17:00 2021

Сьогодні, 11 листопада 2021 року, відбулася робоча зустріч Міністерства освіти і науки України з міжнародними донорськими організаціями. Під час зустрічі обговорювались теми державної політики у сфері професійної орієнтації учнів закладів середньої та професійно-технічної (професійної) освіти.

Учасниками заходу стали заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук, директор Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Євген Баженков і представники близько 30-ти міжнародних організацій.

«Кожен громадянин має обирати професію відповідно до своїх здібностей, потреб і бажань. Спрямування особистості до профорієнтації має розпочатися на ранніх стадіях і вдосконалюватися впродовж життя. Для цього на державному рівні ставимо нові стратегічні цілі. Зокрема, передбачено комплекс заходів із професійної орієнтації в закладах освіти, які будуть реалізовані протягом 2021-2024 років. Маємо виправити диспропорції з працевлаштуванням, недобором до закладів професійної освіти та великою кількістю випускників, що працюють не за фахом», – зазначив Ігор Гарбарук.

Заступник Міністра також повідомив про реформу професійної освіти, яку підтримує Президент України та початок реалізації проєкту Президентський університет.

В свою чергу Євген Баженков зазначив, що після вивчення питання профорієнтації на міжнародному рівні, зокрема США, Німеччини, Франції та інших країн, розпочато Всеукраїнський проєкт «Обери професію своєї мрії» з профорієнтації та побудови кар’єри в Україні.

«Насамперед це майданчик, що з’єднає сферу освіти з ринком праці для підготовки висококваліфікованих кадрів. Через платформу можна пройти профорієнтаційне тестування та визначити особисту схильність до сфер діяльності, отримати консультацію, навчатися, а також віртуально дізнатися про найпотужніші українські компанії та професії. Така стратегія доможе майбутнім учням і студентам закладів професійної, фахової передвищої та вищої освіти завчасно зануритися в особливості професії», – підкреслив Євген Баженков.

На завершення Міністерство освіти і науки визначило ІМЗО координатором напрямку профорієнтації, а також запросило фонди до співпраці та підтримки проєкту.

Нагадаємо, Верховна Рада сформувала додаткові можливості та стимули для молодих вчених і збільшила кількість відзнак у сфері освіти і науки.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Протидія диверсантам на Півночі: прикордонники тренуються виявляти й знищувати ворожі ДРГ

Прочитайте повну статтю

Благодійники передали прикордонникам 450 високоякісних медичних аптечок

Прочитайте повну статтю

Прикордонники попрощалися зі своїм побратимом Євгенієм Шмадченком

Прочитайте повну статтю

Рибна галузь втратила досвідченого фахівця своєї справи Івана Чернишука

Прочитайте повну статтю

Японія розпочала постачання Держрибагентству сучасної техніки для експлуатації меліоративних си...

Прочитайте повну статтю

«Відбиття атак ворога, сон у болоті, мороз і миші, що кусали за пальці та з’їдали їжу», – так о...

Прочитайте повну статтю

За апеляцією прокуратури до суворішого покарання засуджено хмельничанина, який ґвалтував та роз...

Прочитайте повну статтю

Керівників ДП «Антонов» судитимуть за перешкоджання законній діяльності військових, внаслідок ч...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь