Сенсація

Програму імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на Закарпатті розглянули учасники онлайн-навчання


Листопад 12
15:00 2021

Про особливості оголошення неблагополучних пунктів щодо сказу лисиць, відстріляних у рамках моніторингу, йшлося під час планового навчання, що відбулося у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Закарпатській області за участю державних інспекторів, начальників та фахівців районних державних лікарень ветеринарної медицини.

Присутніх, зокрема, ознайомили з програмою пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу та оцінкою ефективності пероральної вакцинації. Окремо учасникам пояснили як правильно здійснювати відбір і надсилання матеріалу для дослідження, а також надали рекомендації щодо здійснення лабораторного контролю за ефективністю пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин на території області.

Заступник начальника управління – начальник відділу організації протиепізоотичної роботи управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ ДПСС Андрій Русин у своїй доповіді роз’яснив присутнім загальні положення Програми пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території України затвердженої Наказом Держпродспоживслужби від 8 жовтня 2021 року №663. Він зауважив:

«Вакцинація диких м’ясоїдних тварин є комплексним розв’язанням проблеми захисту населення та сільськогосподарських, домашніх і диких тварин від захворювання на сказ в інтересах безпеки окремої людини, суспільства, довкілля, яке спрямоване на ліквідацію сказу в Україні».

За підсумками проведеного заходу учасники прийняли низку відповідних рішень. Насамперед, присутнім наголосили на необхідності неухильного виконання норм та основних положень Програми пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території України; проведення відбору зразків відповідно до методичних рекомендацій «Планування, організація та проведення пероральної імунізації м’ясоїдних тварин проти сказу».

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь