Реалізація Державної антикорупційної програми — інструмент оздоровлення всіх сфер життя держави 


Березень 15
12:16 2023

Затвердження Урядом Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки (ДАП) – це надзвичайно важлива подія для антикорупційної політики держави, але найголовніше  тепер — забезпечити її результативне та своєчасне виконання всіма органами влади. Про це зазначив Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков, коментуючи оприлюднення ДАП Урядом. 

“Ми часто говоримо про те, що корупція – це хвороба. А кожна хвороба має бути правильно діагностована. Антикорупційна стратегія – це правильно поставлений діагноз з прогнозованим результатом – одужанням, а Державна антикорупційна програма  – це схема лікування пацієнта”, – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков. 

За його словами, ДАП – це конкретний план, що має бути реалізований у встановлені терміни. Відтепер усі органи влади мають зосередитися на виконанні цього документа. Адже це дасть конкретні результати для демократичних реформ і мінімізації корупційних ризиків у кожній сфері, а найважливіше – спростить взаємодію держави з громадянами та бізнесом. Крім того, реалізація заходів ДАП сприятиме прозорій повоєнній відбудові та інтеграції України до ЄС, НАТО та ОЕСР.  

Він додав, що це програма, яка точно не залишиться на папері, адже законом і рішенням Уряду про затвердження програми НАЗК делеговано повноваження щодо створення системи координації, моніторингу та оцінки ефективності її реалізації. Наразі НАЗК завершує розробку спеціального IT-інструменту для моніторингу та оцінки виконання ДАП. Кожен орган влади регулярно вноситиме інформацію про те, що він вже зробив. Тому громадяни зможуть простежити, які органи влади ефективно працюють у сфері антикорупції, а які є аутсайдерами.

НАЗК координуватиме процес виконання документа  усіма органами влади. 

Наразі Національне агентство на виконання закону та рішення Уряду розробляє необхідну для координації, моніторингу та оцінки правову рамку, зокрема:  

Як і хто виконуватиме ДАП? 

ДАП – дорожня карта для органів влади задля протидії корупції. Завдяки ДАП кожна галузь отримала низку найважливіших антикорупційних завдань, виконання яких зменшить ризик корупції у всіх, та, в першу чергу, у 15 пріоритетних сферах. За кожним  заходом закріплено конкретних виконавців і чіткий строк досягнення результату. Головний відповідальний орган – НАЗК. 

“Національне агентство має безпосередньо виконати 26% заходів програми. Це найбільша кількість. Крім того, НАЗК, здійснюючи координацію та моніторинг прогресу виконання програми усіма виконавцями, буде звітувати про виконання ДАП”, – зазначив Олександр Новіков. 

Найбільшу після НАЗК кількість завдань мають виконати Міністерство юстиції, Міністерство економіки, Міністерство фінансів, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство оборони, Міністерство освіти і науки та інші органи влади. 

Нагадаємо, 4 березня Кабінет Міністрів України затвердив Державну антикорупційну програму на 2023–2025 роки. ДАП — це документ, що визначає систему конкретних антикорупційних заходів, спрямованих на виконання Антикорупційної  стратегії. 13 березня її текст оприлюднено на сайті Уряду.

ДАП охоплює такі сфери: підвищення ефективності системи протидії корупції; 

забезпечення невідворотності відповідальності за корупцію; оборона; правосуддя; державне регулювання економіки; митна справа та оподаткування; будівництво, земельні  відносини та інфраструктура; охорона здоров’я; освіта та соціальний захист; антимонопольна політика. 

Текст ДАП за посиланням. (https://cutt.ly/A858F1Z)

Усі матеріали за темою ДАП –  https://cutt.ly/c8jqouF.

#ДАП 

Посилання скопійовано

Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Евакуація під прицілом: правоохоронці евакуювали ще одну родину з прикордоння Сумщини

Прочитайте повну статтю

«З фронту – в чемпіони». Прикордонник Владислав Шатіло

Прочитайте повну статтю

Функціонал електронної черги в сервісних центрах МВС буде суттєво вдосконалено, – Леонід Тимчен...

Прочитайте повну статтю

Окупанти обстріляли 6 населених пунктів Донеччини – одна людина загинула

Прочитайте повну статтю

Реабілітація мистецтвом: поранені бійці відвідали виставку «Війна: зворотна перспектива»

Прочитайте повну статтю

11 січня – Міжнародний день заповідників та національних парків

Прочитайте повну статтю

«Цьогоріч сільськогосподарські землі розміновуватимуть втричі більше піротехніків», – Ігор Клим...

Прочитайте повну статтю

Розбиті житлові будинки та поранені цивільні: поліція фіксує наслідки російських атак на Херсон...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь