Реформа управління публічними інвестиціями забезпечить максимально ефективне використання обмежених ресурсів для відновлення України, - Денис Улютін


Листопад 06
15:00 2024

Україна потребує не просто відбудови і відновлення, а нової концепції розвитку і модернізації. Для забезпечення ефективності цього процесу у 2023 році Уряд України розпочав реформу управління публічними інвестиціями (Public Investment Management). Це дозволить спрямовувати обмежений фінансовий ресурс на ключові проєкти, що відповідають пріоритетам відновлення і враховують актуальні потреби українців.

Про це розповів Перший заступник Міністра фінансів України Денис Улютін під час заходу «Чи є місце для відновлення у воєнному бюджеті-2025?», організованого в рамках проєкту «Контроль витрат на відновлення України», що реалізує Центр економічної стратегії, ІЕД та Технології прогресу за фінансової підтримки ЄС. 

Під час дискусії Денис Улютін підкреслив, що реформа управління публічними інвестиціями передбачає впровадження нових інструментів планування, підготовки, моніторингу та оцінки інвестиційних проєктів. Це підвищить ефективність використання коштів.

«Відновлення України – це комплексна ціль, що охоплює всі сфери та рівні урядування. Тому Уряд та Мінфін роблять все можливе, аби забезпечити її досягнення якнайшвидше й ефективніше. І реформа публічних інвестицій є основою для цього. PIM сприятиме не лише високій ефективності використання коштів, але й забезпечить прозорість і підзвітність процесу. Аби не витрачати ресурси на другорядні проєкти та ініціативи, Мінфін пріоритезував видатки на 2025 рік. Українські платники податків і міжнародні донори матимуть змогу розуміти, що надані ними кошти спрямовуються виключно на ключові для економічного розвитку України цілі», – зазначив Денис Улютін.

Розповідаючи про впровадження реформи PIM та позитивні результати для економіки України, Денис Улютін зауважив, що реформа PIM поєднує стратегічне і середньострокове бюджетне планування. Інвестиційні проєкти плануватимуться на основі стратегічних пріоритетів та середньострокової бюджетної рамки.

Для ефективного стратегічного планування Уряд створив Стратегічну раду – майданчик для узгодження пріоритетів публічного інвестування на середньострокову перспективу і відповідного розподілу ресурсів. 

«Цьогоріч із застосуванням системи DREAM було зібрано Єдиний проєктний портфель здійснення публічних інвестицій, до якого увійшли 787 проєктів загальною вартістю 2,6 трлн грн. Фінансування обсягом понад 200 млрд гривень для реалізації найбільш пріоритетних проєктів з цього портфеля вже враховано у проєкті Державного бюджету України на 2025 рік. Це ті проєкти, що мають важливу для суспільства стратегічну мету, а також пройшли оцінку за критеріями економічної доцільності і технічної готовності до реалізації», – резюмував Денис Улютін. 

Довідково.

Реформа управління публічними інвестиціями поєднує такі кроки та ініціативи:

Стратегічне та середньострокове бюджетне планування: інвестиційні проєкти плануватимуться на основі стратегічних пріоритетів та середньострокової бюджетної рамки.

Проєкти будуть відбиратися відповідно до єдиних прозорих процедур і критеріїв.

Нагляд за публічними інвестиціями здійснює спеціально створена Стратегічна інвестиційна рада.

Оцінку і відбір публічних інвестиційних проєктів буде стандартизовано незалежно від джерел фінансування.

Встановлювати пріоритети і забезпечувати доступ до фінансування допомагає єдиний проєктний портфель.

Оцінює фінансову стійкість публічних інвестицій та керує фіскальними ризиками Міністерство фінансів.

На основі оновленої методологічної бази розроблено єдину ІТ-екосистему управління публічними інвестиціями, яка забезпечує її інтеграцію з ІТ-системами Міністерства фінансів, Казначейства та Мінекономіки для забезпечення ефективного розподілу та моніторингу фінансування.

Детально ознайомитися з Дорожньою картою реформування управління публічними інвестиціями можна за посиланням.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Ольга Стефанішина зустрілася з представниками Всеукраїнської Ради Церков

Прочитайте повну статтю

​Роковини пам'яті жертв Голодомору і масових штучних голодів

Прочитайте повну статтю

«Вбивство голодом». УІНП презентує нове відео до Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт про цифровізацію виконавчого пров...

Прочитайте повну статтю

Зберігайте паролі правильно

Прочитайте повну статтю

Презентація Дорожньої карти за сферою «Верховенство права» членам робочих (переговорних) груп щ...

Прочитайте повну статтю

Засвідчення справжності підпису на документах

Прочитайте повну статтю

Прозорі аукціони на промисловий вилов риби цьогоріч поповнять місцеві бюджети на понад 50 млн г...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь