Реформування закупівельної системи та боротьба з корупцією дозволили Укрзалізниці сформувати постійний запас пального на два місяці, — Євген Лященко


Червень 16
18:20 2023

Укрзалізниця завдяки постійній роботі з трансформації системи закупівель для галузі та антикорупційним заходам сформувала постійний запас дизельного пального на 60 діб. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню «NV» повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко.

За його словами, у закупівлях дизельного пального в минулі роки працювала особлива схема корупції.

«Проблема була в тому, що ми завжди мали періоди з дефіцитом пального. У 2021 році була так звана рамка — чітко визначений перелік постачальників, які заходили через систему Прозорро. Перелік вже не можна було розширити. Вони починали маніпулювати з цінами, з замовленнями. Хотіли — давали пальне, хотіли — не давали. Коли ми тільки-тільки зайшли на УЗ у вересні-жовтні 2021 року, ми ледь не зупинилися. Тому що на залізниці залишки дизеля було на одну-дві доби. І в квітні-травні 2022 року в нас залишки були десь максимум на п’ять діб. Зараз маємо запас більше 60 днів», — розповів він.

За словами Євгена Лященка, на сьогоднішній день увесь обсяг постачання дизелю для безперебійної роботи залізничної галузі забезпечують прямі контракти з іноземними виробниками.

«Саме завдяки контракту з Orlen та ExxonMobile ми першими в Україні почали привозити дизель через північні шляхи, а не через Констанцу. Коли наприкінці 2022 року з’явилися чутки, що Європа не зможе забезпечити нафтопродуктами себе та Україну, коли ми отримали рекомендації від Мінекономіки мати якісь залишки, то закупили додаткові 2 танкери в Exxon. Зберігали дизель у Клайпеді, щоб це було безпечно й мати резерв. Ми досі споживаємо ці залишки, бо найгірші прогнози не збулися. Але з погляду ризик-менеджменту ми свої потреби повністю забезпечили. І зараз продовжуємо працювати тільки з кінцевими виробниками, бо вони прозорі та дають найкращу ціну», — повідомив очільник Укрзалізниці.

Відповідаючи на питання про боротьбу з корупцією в закупівлях та чи є пріоритетні групи товарів, у яких насамперед наводиться порядок, він повідомив, що основний акцент робиться на найбільш ціннісній групі товарів, завдяки яким Укрзалізниця може заощадити більше грошей — електроенергія, дизель і природний газ, які сумарно займали більше 70% у загальній структурі закупівель.

«Укласти прямі контракти з виробниками за позиціями, де існують найбільші корупційні ризики, в першу чергу на постачання електроенергії, — це було моє першочергове завдання, яке ставив особисто міністр Олександр Кубраков влітку 2021 року», — резюмував Євген Лященко.

Нагадаємо, що Укрзалізниця активно впроваджує виробництво на власних потужностях низки необхідної для роботи залізничної продукції. Завдяки цьому за 2022-2023 роки очікується економія близько 93,5 млн грн у порівнянні з тим, якщо б компанія купувала продукцію в зовнішніх постачальників.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

28 листопада Антон Дробович прозвітує за пʼять років роботи на посаді голови УІНП

Прочитайте повну статтю

Укладено Меморандум про взаєморозуміння між Держлікслужбою та Данським агентством з лікарських...

Прочитайте повну статтю

На Хмельниччині розпочато Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства»

Прочитайте повну статтю

У Житомирі виявлено та примусово видворено порушника міграційного законодавства

Прочитайте повну статтю

ДБР викрило працівників одеського ТЦК, які затримували чоловіків на блокпостах та вимагали грош...

Прочитайте повну статтю

АРМА та ANABI: партнерство, що зміцнює міжнародну довіру

Прочитайте повну статтю

Контроль АРМА: Управитель повернув майже 500 тис. гривень до держбюджету

Прочитайте повну статтю

АНОНС АУКЦІОНІВ «Земельного банку»: близько 9,5 тис. га виставлено на торги

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь