Результати роботи: з початку року оперативники ДСР Нацполіції заблокували 35 корупційних схем


Січень 21
15:09 2025

Упродовж перших трьох тижнів 2025 року оперативникам Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України вдалося викрити 35 корупційних схем. Загальна сума задокументованих хабарів становить майже 5 млн гривень. 

Серед 42 фігурантів – посадовці медичних та освітніх закладів, РТЦК, різних органів виконавчої влади, депутати та цивільні особи.

Викриті схеми можна поділити на ті, що пов’язані з:

У першому випадку посадові особи медичних закладів допомагали з отриманням груп інвалідності та визнанням чоловіків призовного віку непридатними до військової служби, РТЦК та СП – зі зняттям з обліку чи видаленням інформації про осіб, які знаходяться в розшуку за ухилення призову на службу в ЗСУ.

До прикладу, подружжя, яке затримали правоохоронці Київщини, брали по 25 000 доларів. За цю суму забезпечували фіктивну госпіталізацію до кількох клінічних лікарень Києва та області, видачу необхідних висновків та виписок, їх подання до медико-соціальної експертної комісії для встановлення групи інвалідності, подальше зняття з військового обліку. Частину коштів віддавали за роботу працівникам лікарень, РТЦК та СП.

Працівниця районного ТЦК на Сумщині отримували по 3000 доларів за видалення інформації про тих, кого розшукують за ухилення мобілізації, а завідувачка кафедри одного з навчальних закладів Одещини за 45 000 гривень сприяла у зараховуванні «абітурієнтів» на денну форму навчання, а колега з Дніпропетровщини за 1500 доларів в успішному складанні іспитів. Наявність студентського квитка дозволяла відтермінувати призов у лави ЗСУ.

На Львівщині правоохоронці викрили заступника міського голови, начальників відділів міськрад та кількох депутатів. Отримували «відкати» за лобіювання певних фірм та отримання ними перемоги у тендерах. До прикладу, двоє депутатів одержали 800 000 гривень, а ще один за 20 000 доларів обіцяв усунути створені ним перешкоди та підключити підприємство до газорозподільної мережі. А у Києві службовець філії Укрзалізниці зажадав за підключення до підстанції на їх території 1 500 доларів.

Загалом на підставі зібраних доказів слідчі поліції за процесуального керівництва прокуратур повідомили про підозри 42 учасникам корупційних схем, а загальна сума одержаних ними хабарів становить майже 5 млн гривень.

Йдеться про медичних працівників, службовців РТЦК та СП, директорів комунальних та державних підприємств, податківців, голів ОТГ, чиновників та депутатів міських рад, викладачів та керівників навчальних закладів, а також цивільних осіб. Усім підозрюваним обрані запобіжні заходи.

Максимальне покарання, яке може загрожувати зловмисникам, до 10 років позбавлення волі.

Національна поліція України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити

Прочитайте повну статтю

Понад 2 млн грн збитків бюджету: кіберполіцейські та детективи БЕБ викрили керівника одного з К...

Прочитайте повну статтю

Голова АРМА зустрілася з Послом Турецької Республіки в Україні

Прочитайте повну статтю

За ініціативи МВС Уряд врегулював вибір поштового оператора для доставки водійських посвідчень...

Прочитайте повну статтю

У 2024 році приміські поїзди здійснили понад 377 тисяч рейсів

Прочитайте повну статтю

Про імплементацію законодавства Європейського Союзу в галузі рибного господарства

Прочитайте повну статтю

Оголошено 22 аукціони на промисловий вилов риби у водоймах південного регіону

Прочитайте повну статтю

Рибоохоронці прифронтових областей дають відсіч браконьєрським зазіханням на рибні ресурси краї...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь