Рибоохоронці Держрибагентства провели масштабні антибраконьєрські заходи на водоймах Полтавщини та Харківщини
Рибоохоронні патрулі Держрибагентства продовжують у посиленому режимі патрулювання водойм задля охорони та збереження рибних популяцій. Тому сподівання браконьєрів на незаконні улови без покарання – марні.
Так, 14 листопада 2024 року під час рейду полтавськими рибоохоронцями викрито промислове судно, яке здійснювало вилов риби у забороненій для промислового рибальства зоні – в акваторії Сулинської затоки Кременчуцького водосховища, у межах ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Сулинський».
Зловмисники, використовуючи 2 сітки без бирок, впіймали 150 кг лящів та карасів сріблястих. Сума, нарахована горе-рибалкам за шкоду рибним запасам, склала майже 1,2 млн грн.
На місце події було викликано слідчо-оперативну групу Національної поліції для спільного документування порушення Правил промислового рибальства.
Водночас харківськими рибпатрульними спільно з працівниками водної поліції проведено гучну спецоперацію на Печенізькому водосховищі. Там задокументовано громадянина, який масово знищував водні біоресурси за допомогою сітки.
Рибний мародер незаконно виловив 382 плітки, 91 плоскирку, 6 окунів та судака загальною вагою 77 кг, завдавши збитків рибного господарству на суму понад 762 тис. грн.
За всіма фактами порушень оформлено адміністративні протоколи, готуються також матеріали для відкриття кримінальних справ. Заборонені знаряддя лову та незаконно добуті водні біоресурси вилучено.
Резонансні викриття порушень правил рибальства мають ще раз засвідчити браконьєрській спільноті нашу нульову толерантність до проявів незаконного рибальства. Тож на жодні лазівки, ласим до дармової наживи, сподіватися не варто.
Нагадуємо, у Держрибагентстві функціонує всеукраїнська «гаряча лінія»: 0 (800) 50-52-50. Закликаємо громадян не лишатися байдужими до нашої іхтіофауни і невідкладно повідомляти про всі виявлені факти порушень рибоохоронного законодавства!