Робота енергосистеми України на 29 квітня 2022 року


Квітень 29
17:22 2022

За минулу добу відновлено електропостачання близько 130 тисячам споживачів.

Зокрема, у Харківській області – 99 тисячам, Запорізькій – 16,4 тисячі, Київській - 7,3 тисячі, Донецькій – 5,6 тисячі, Миколаївській – 600 споживачам, Чернігівській – 400 споживачам, Херсонській – 300 споживачам, Житомирській – 100 споживачам.

Газопостачання відновлено 4,9 тисячі абонентів.

Українські енергетики докладають максимальні зусилля, щоб оперативно повернути енергопостачання українським громадянам.

Проте у деяких районах аварійно-відновлювальні роботи ускладнені або унеможливлені через активізацію бойових дій та виникнення нових пошкоджень.

Станом на 29 квітня в Україні залишаються знеструмленими близько 833 населених пункти, загалом близько 710,6 тисячі споживачів. Зокрема, в Донецькій області – понад 300,4 тисячі споживачів, Харківській - 195 тисяч, Луганській – 99,2 тисячі.

Без газопостачання залишаються понад 213 тисяч абонентів. Найбільш складна ситуація із газопостачанням спостерігається в Запорізькій, Київській, Чернігівській, Миколаївській та Харківській областях.

Електроенергія

Енергосистема України працює паралельно з ENTSO-E. Частота в мережі стабільна - 50 Гц.

Безперервно тривають роботи по відновленню магістральних електромереж. В Київській області триває відновлення підстанції та лінії 750 кВ, а також двох ліній 330 кВ. Відремонтовані та готуються до включення ще дві лінії 330 кВ, що проходять по Київщині та Чернігівщині.

Атомна генерація

Всі діючі атомні електростанції України стабільно виробляють електричну енергію. Сумарна поточна потужність енергоблоків забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.

Запорізька АЕС продовжує працювати в енергосистемі України. Після завершення ремонту пошкодженої під час обстрілів лінії 330кВ у південному регіоні потужність енергоблоків ЗАЕС відновлено до попереднього рівня. Зараз вони працюють на рівні, який разом з іншими АЕС дозволяє енергосистемі України забезпечувати потреби країни в умовах зменшення споживання електроенергії майже вдвічі порівняно з довоєнним часом.

Газотранспортна система 

Оператор ГТС України продовжує забезпечувати транспортування газу для потреб українських споживачів - промисловості, установ, домогосподарств, підприємств електроенергетики. Ремонтні бригади ОГТС здійснюють ремонтно-відновлювальні роботи на об’єктах, розташованих на звільнених від російських окупантів територіях.

Загальна кількість відключених газорозподільних станцій становить 47. Найбільша кількість відключених ГРС припадає на Луганську, Донецьку, Запорізьку та Харківську області. Активні бойові дії унеможливлюють доступ до низки об’єктів для проведення ремонтних робіт.

Гідроенергетика

Гідроелектростанції Укргідроенерго працюють згідно з графіком та відповідно до команд диспетчерів. Експлуатаційний персонал знаходиться на робочих місцях. Зауважень по роботі обладнання та персоналу немає.

На станціях продовжують виконуватися планові ремонти гідроагрегатів, а також продовжуються роботи з реконструкції обладнання, метою яких є подовження термінів експлуатації гідротехнічних об’єктів, збільшення встановленої потужності ГЕС і ГАЕС, а також поліпшення якості виробленої електроенергії.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Чемпіонат України з ловлі хижої риби спінінгом з човна: захоплюючі змагання та вражаючі результ...

Прочитайте повну статтю

На Волині експосадовця управління ДАБІ засуджено до 5 років позбавлення волі за хабарництво

Прочитайте повну статтю

Воєнні злочини росії та втрати українського спорту – Олексій Хоменко розповів про притягнення п...

Прочитайте повну статтю

АРМА забезпечило надходження чергового траншу у 77 млн грн до державного бюджету від управителя...

Прочитайте повну статтю

Працівники АРМА отримали відомчі відзнаки до Дня державного службовця України

Прочитайте повну статтю

Україна підписала Угоду з ЄС щодо залучення 27 млрд євро в рамках Ukraine Facility протягом 202...

Прочитайте повну статтю

Заборонено діяльність політичної партії «НАШ КРАЙ»

Прочитайте повну статтю

Уряд Німеччини передав 41 вантажівку для Державної прикордонної служби

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь