Розвиток енергоефективності розкриває економічний та науково-інженерний потенціал громад
Про це повідомив Голова Держенергоефективності Валерій Безус на Другому Німецько-українському енергетичному дні у рамках енергетичного партнерства двох країн.
За словами В.Безуса, стимулювання енергоефективності на національному рівні дає громадам інструменти не лише для оптимізації енергоспоживання та економії бюджетних коштів, а й для економічного і, що важливо, наукового-інженерного розвитку. Це особливо актуально під час трансформації вугільних регіонів.
«Якщо брати до уваги вугільні регіони, то має бути стратегічне бачення їх розвитку, що буде обов’язково враховувати шляхи реалізації інженерного потенціалу. У цьому контексті певні можливості є в сфері енергоефективності, у виробництві відповідних матеріалів та послуг. Воднева економіка також дає стимул розкриттю цього потенціалу», - повідомив Валерій Безус.
«Роль держави – максимально предметно стимулювати процеси, а саме – занижувати бар’єри і каталізувати процеси. Важливо створити ринок, запустити хвилю реновацій в різних секторах, дати нові робочі місця», - пояснив В.Безус.
Він також звернув увагу на важливість формування відповідної національної традиції і культури: «До прикладу, чому важлива допомога Німеччини для нас? Тому що фактично в їхньому ДНК - філософія підтримки громад. Це відображається і в активній роботі німецьких проєктів в містах України».
У свою чергу, німецька сторона підтвердила готовність й надалі співпрацювати з Україною, у тому числі у сфері енергоефективності та сталого розвитку, які займають центральне місце в питанні енергетичного переходу громад.
Нагадаємо, що законом «Про енергоефективність» передбачено розробку та прийняття місцевих енергетичних планів, оцінку потенціалу запровадження ефективного централізованого теплопостачання та високоефективної когенерації, впровадження систем енергоменеджменту, розблокування енергосервісу.
Управління комунікації та зв’язків з громадськістю