Руслан Стефанчук: Найкраща відповідь на провокації з боку РФ — посилення обороноздатності України
Ні українська влада, ні український народ не поступляться своїм суверенітетом та правом вільно обирати безпекові союзи. Про це зазначив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час зустрічі з представниками Атлантичної Ради.
«Україна вимагає того, щоби ніхто не втручався в її внутрішні справи та не ставив перед нами ті чи інші заборони щодо визначення нашого майбутнього, вступу в ті чи інші союзи. Це — наше суверенне право», — наголосив спікер Парламенту України.
За його словами, новим викликом для України є кіберзагрози. Руслан Стефанчук поінформував про кібератаки на 70 сайтів центральних та місцевих органів влади.
«Крім того, разом із пандемією Covid-19, в Україні з’явилася пандемія фейкових замінувань шкіл, ТРЦ, метро, вокзалів», — підкреслив Руслан Стефанчук.
На його думку, найкраща відповідь на провокації з боку РФ — посилення обороноздатності України. Голова Верховної Ради України звернув увагу представників Атлантичної Ради на необхідність посилення санкцій проти РФ.
«Річ у тім, що коли ми говоримо про санкції, — це, мабуть, один із найбільш ефективних способів стримування агресії. І минулого тижня я особисто звернувся до сенаторів США з проханням підтримати відповідні законодавчі ініціативи, які б дали можливість посилити санкційний тиск на РФ», — зазначив Руслан Стефанчук.
Він переконав представників Атлантичної Ради, що Парламент готовий до розвитку будь-яких подій, які можуть відбуватися в Україні.
«Ми абсолютно готові до подальшого зміцнення Збройних Сил України та збільшення в рази бюджетної підтримки української армії. Парламент України працює над цим. Крім того, ми налагоджуємо міжпарламентський діалог із різними країнам, щоби разом діяти в унісон», — наголосив Руслан Стефанчук.
Голова Верховної Ради України відзначив активну міжпарламентську співпрацю України з Польщею, Литвою, Латвією, Естонією та з іншими європейськими країнами.
«Крім цього, ми продовжуємо працювати над втіленням цілей та завдань Кримської платформи. Ми вдячні за активну підтримку Сполученими Штатами цієї ініціативи. Сьогодні наше завдання — зробити Кримську платформу дієвою та ефективною», — повідомив Руслан Стефанчук.