Руслан Стефанчук: Вкрай важливою є солідарність країн-членів «Групи Семи» в питанні санкційної політики щодо Росії
Україна вдячна країнам «Групи Семи» (G7) та ЄС за підтримку та солідарність у питанні протидії агресії РФ. Про це зазначив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час зустрічі з послами держав «Групи Семи» та Європейського Союзу.
«Україні зараз потрібно відчувати та усвідомлювати підтримку світу. Ми повинні продемонструвати всім, що країни, які обрали шлях демократії, не можуть бути за це покарані іншими», — наголосив Руслан Стефанчук.
За його словами, у цих умовах краще, що можна зробити, — це належним чином підготуватися до можливої ескалації з боку РФ. Руслан Стефанчук також наголосив на тому, що вкрай важливою є солідарність країн G7 в питанні санкційної політики щодо Росії. Дієвою йому видається імплементація комплексного пакету секторальних санкцій проти російської банківської, оборонної та фінансової сфер.
До того ж Україна розраховує на підтримку урядів країн G7 в питаннях протидії гібридним загрозам і посилення сектору безпеки та оборони.
«Дуже вдячний країнам G7 за надання безпекової допомоги Україні. Ми шануємо допомогу кожного, але розуміємо, що у військовій агресії ми маємо покладатися лише на себе. Водночас нам треба розуміти, яким є наш ресурс. І ми будемо дуже вдячні, якщо країни G7 долучаться до збільшення цього ресурсу», — зазначив Руслан Стефанчук.
Крім того, Голова Парламенту України запропонував учасникам зустрічі обговорити перспективи вступу України в НАТО. Він додав, що зараз Україна та її партнери намагаються дипломатичними засобами сприяти деескалації ситуації, спричиненої Росією.
«Для нас цінно було б, щоби запрацювали наші групи дружби, і щоби була чесна розмова, чесна підтримка, чесне спілкування одне з одним», — пояснив Руслан Стефанчук.
Посли G7 виокремили три пріоритети співпраці з Україною. Це безпечна країна, справедливі та стійкі інституції та процвітаюча економіка. Учасники зустрічі обговорили важливі кроки на шляху перетворень України, закцентувавши на реформах правосуддя, корпоративного управління, боротьбі з корупцією та удосконаленні виборчого законодавства.
Джерело: Секретаріат Голови Верховної Ради України