Рятувальники покращують навички ліквідації пожеж у закладах охорони здоров’я та проводять бесіди з лікарями щодо дотримання правил пожежної безпеки


Грудень 30
17:17 2021

Для того, щоб попередити випадки пожеж у закладах охорони здоров'я, загибелі та травмування людей, рятувальники посилили профілактичну роботу, а також проводять спеціальні протипожежні навчання у лікарнях.

Зокрема, 29 грудня ужгородські рятувальники провели нічні тактико-спеціальні навчання у лікувальних закладах обласного центру. Така необхідність була викликана останніми подіями, що мали місце в одному з лікувальних закладів Івано-Франківської області. Там, в реанімаційному відділенні, сталася масштабна пожежа, яка забрала життя трьох людей. За тактичним задумом, під вечір відбулося займання в ординаторській кімнаті відділення судинної хірургії Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А. Новака. За підвищеним номером виклику до місця події було направлено вогнеборців 3-ї та 4-ї державних пожежно-рятувальних частин м. Ужгород, а також екіпажі екстреної медичної допомоги, поліції та представників газового господарства. Усього було задіяно 9 одниць техніки від служб життєзабезпечення.

На час прибуття рятувальних підрозділів, медики вже евакуювали близько 40 пацієнтів. Чотирьох важкохворих їм допомагали вивозити з небезпечної зони вже рятувальники. Ще одного пацієнта з четвертого поверху спускали за допомогою автодрабини. У той час інші бійці ДСНС ліквідовували пожежу. Спільним зусиллями оперативних служб та представників медустанови її приборкали. Цієї ж ночі аналогічний захід відбувся й у КНП «Центр легеневих хвороб». Як і в попередньому випадку, представники ДСНС та інших оперативних служб відпрацювали алгоритм спільних дій з проведення заходів з евакуації та ліквідації надзвичайних подій, пов’язаних з пожежами у лікувальних закладах.

Водночас, рятувальники проводять бесіди із медиками, аби нагадати їм про необхідність суворо дотримуватись правил пожежної безпеки у лікувальних закладах. Так, 29 грудня представники ГУ ДСНС України у Тернопільській області взяли участь в селекторній нараді з головними лікарями усіх медичних закладів Тернопільщини, що відбулась за дорученням голови Тернопільської ОДА Володимира Труша. З інформацією про дотримання загальних правил пожежної безпеки, які стосуються закладів охорони здоров’я, виступив начальник Управління запобігання надзвичайним ситуаціям обласної Служби порятунку. Він акцентував увагу присутніх на вимогах щодо безпечної експлуатації кисневих концентраторів та, звертаючись до учасників заходу, наголосив на посиленні в закладах охорони здоров’я профілактичної роботи, спрямованої на недопущення загибелі та травмування людей внаслідок порушення вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.

На Прикарпатті, у зв’язку з трагічною подією, що сталася 28 грудня у Косівській ЦРЛ, працівники Коломийського районного управління ГУ ДСНС в області провели інформаційно-роз’яснювальну бесіду із персоналом та керівництвом закладу "Городенківська БЛІЛ" Городенківської міської ради. Працівники Служби порятунку роз’яснили протипожежні вимоги основних нормативно-правових документів, порядок евакуації пацієнтів на випадок виникнення надзвичайної ситуації. Також наголосили на важливості дотримання правил пожежної безпеки на робочих місцях. Ще рятувальники звернули увагу на дотриманні правил пожежної безпеки під час святкування Новорічних та Різдвяних свят.

29 грудня на Житомирщині, в обласній державній адміністрації проведена нарада з керівниками лікувальних закладів щодо безпечної експлуатації у медичних установах кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем.

Водночас, у 21-му медзакладі Рівненщини рятувальники ДСНС області спільно з працівниками Управлінням Держпраці активно проводять роз'яснювальні бесіди з працівниками, які обслуговують кисневі балони та кисневі установки. Фахівці надають практичні рекомендації з утримання та забезпечення протипожежного захисту. Наголошують, що власники (користувачі) кисневих балонів зобов’язані забезпечити безпечні умови експлуатації й утримання їх у справному стані, з проведенням технічного огляду та експертного обстеження.Кисневі балони мають відповідати усім технічним регламентам.

Нагадаємо, ДСНС також запропонувала ряд додаткових комплексних заходів, направлених на посилення протипожежного стану закладів охорони здоров’я. Про це 30 грудня повідомив тимчасово виконуючий обов'язки Голови ДСНС у ході виїзної наради щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої пожежею у комунальному некомерційному підприємстві «Косівська центральна районна лікарня» Івано-Франківської області. 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з делегацією Конгресу США на чолі з се...

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України під час свого візиту до Канади зустрівся Президенткою Конгресу ук...

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з Міністром закордонних справ Канади М...

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук у межах роботи Міжнародного безпекового форуму в...

Прочитайте повну статтю

Виступ Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука на 16-му Галіфакському міжнародному без...

Прочитайте повну статтю

УІНП відкрив вуличну виставку присвячену Голодомору 1932-33 років

Прочитайте повну статтю

У Комітеті з питань економічного розвитку завершується підготовка до другого читання законопрое...

Прочитайте повну статтю

Український народ обрав власне майбутнє та щодня виборює його, — Олександр Корнієнко взяв участ...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь