Санкції РНБО дозволили позбавити впливу в Україні понад 500 «ворів у законі» і кримінальних авторитетів – Денис Монастирський


Листопад 11
22:03 2021

На сьогодні порушено 235 кримінальних проваджень та заборонено в’їзд на територію України понад 500 «ворам у законі» та кримінальним авторитетам.  Про це міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський розповів під час брифінгу за підсумками засідання РНБО сьогодні, 10 листопада.  «Санкції було підтримано щодо 83 кримінальних авторитетів, яким скасовано дозвільні документи на перебування в Україні. 30 осіб притягнено до кримінальної відповідальності. З 17 «злодіїв у законі», які потрапили під санкції, 9 - видворено з України з забороною в’їзду, 6 - повідомлено про підозру, одному винесено обвинувальний вирок суду та ще одна особа перебуває під процедурою екстрадиції»,  – розповів Денис Монастирський.  Очільник МВС також назвав країни, з яких прибули кримінальні авторитети: 56 - з Російської Федерації, 24 – з Республіки Азербайджан, 9 – з Республіки Вірменія. 

 Крім того, Денис Монастриський наголосив, що обійнявши посаду міністра внутрішніх справ, він розпочав процедуру щодо перегляду списків і підстав включення осіб в них. За його словами, було виявлено понад 100 неточностей (у паспортних даних, інформації щодо громадянства, місць проживання тощо). Вони призвели до невчасного блокування рахунків вказаних осіб. «Санкційні списки стали головним ворогом для тих, хто роками перетворював державу на власне підприємство. Один із найбільш показових прикладів є «злодій у законі» на прізвисько «Нєдєля». Правоохоронці встановили його злочинні зв’язки, зокрема з високопосадовцями. Він налагодив схему з розкрадання бюджетних коштів. Держава втратила, лише за офіційно встановленими даними, понад 30 млн грн.  Рік тому «Нєдєлю» було позбавлено будь-яких важелів впливу на злочинне середовище. Йому оголошено підозру у вчиненні умисного вбивства. Сьогодні він переховується за межами України. Така доля спіткала і ще спіткає багато десятків кримінальних авторитетів, які здійснювали реальний вплив на криміногенну ситуацію в Україні», – зазначив міністр.  Завдяки санкціям РНБО, як повідомив очільник МВС, вдалося повністю припинити вплив так званих  «смотрящих» у Волинській, Львівській, Закарпатській Чернівецькій, Сумській та Запорізькій областях.   «Такі кроки дали однозначний сигнал - за будь-яке правопорушення, за будь-яке поширення злочинного впливу, буде покарання», – зазначив він.   Наступні кроки, за словами Дениса Монастирського,  –  актуалізація даних у санкційному списку та укладення наступних списків, які можуть бути найближчим часом розглянуті, за поданням Міністерства внутрішніх справ, Уряду та Ради національної безпеки і оборони України.   «Є багатошарова перевірка всіх даних, які сьогодні пропонуються до РНБО. Я особисто перевіряю всі дані й підстави їх внесення до санкційних списків. Крім того, здійснюється постійний моніторинг щодо вже внесених осіб за створення нових організованих злочинних груп»,  – сказав міністр внутрішніх справ.

Департамент комунікації МВС України 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Засідання Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату: кроки до підвищення стандартів у нотаріальні...

Прочитайте повну статтю

77% позитивних рішень: як Мінʼюст забезпечує захист інтересів держави у судах

Прочитайте повну статтю

Реабілітація через спорт: поранені бійці системи МВС займаються стрільбою з лука, тенісом та ри...

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко відзначив рятувальників та поліцейських, які ліквідовували наслідки російської ат...

Прочитайте повну статтю

Цього тижня на продаж виставлено активи банків, що ліквідуються, на 272,4 млн грн

Прочитайте повну статтю

Вшановано пам'ять 39-х роковин Чорнобильської катастрофи – Олександр Корнієнко взяв участь у за...

Прочитайте повну статтю

Зусиллями Азербайджану в Ірпені відкрито відремонтовану поліклініку, - Віцеспікерка Олена Кондр...

Прочитайте повну статтю

У МВС відбулася робоча зустріч із делегацією Консультативної місії ЄС в Україні

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь