Серед правоохоронних органів найбільше довіряють Національній гвардії – 86%, соцопитування


Жовтень 28
18:16 2024

Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування громадської думки, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Консультативної місії Європейського Союзу в Україні (КМЄС). Сьогодні їх представили в прес-центрі Укрінформу голова КМЄС в Україні Рольф Холмбо, директор групи «Рейтинг» Олексій Антипович директор Департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ Мар’яна Рева та заступник керівника відділу з питань протидії інформаційним загрозам національній безпеці Центру протидії дезінформації Кирило Вікторов.

Згідно з опитуванням, Національна гвардія України має найвищий рівень довіри серед правоохоронних органів: 86% респондентів висловили довіру, порівняно з 72% опитаних у 2023 році.  Державній прикордонній службі довіряють 54%, при цьому 42% респондентів їй тією, чи іншою мірою не довіряють. 

Національна поліція має по 48% довіри, не довіряє їй 51%. Рівень довіри до Національної поліції дещо знизився: у 2023 частка тих, хто довіряв Національні поліції становила 56%.

Водночас вона зазначила, що однакові показники довіри до Національної поліції України і до МВС України – це, зокрема, й ознака того, що громадяни досі чітко не розмежовують цих органів. 

Також Мар’яна Рева  відзначила вагомий внесок МВС України у цифровізацію державних послуг спільно з Міністерством цифрової трансформації. Адже, за її словами, це не лише про доступність, але й про подолання корупції. Тут варто відзначити, що реформою цифровізації повністю або скоріше задоволені 66% респондентів.

Дослідження  також показує, що підтримку ЄС у розслідуванні воєнних злочинів вважають ефективною 38% опитаних.

Мар’яна Рева подякувала Консультативній Місії ЄС в Україні за допомогу і підтримку слідчим і криміналістам Національної поліції в справі документування воєнних злочинів. Таких злочинів наразі задокументовано майже 134 тисячі. 

Також вона подякувала ЄС та іншим парнерам за посилення спроможності регіональних управлінь Національної поліції прифронтових регіонів: Донеччини, Сумщини, Миколаївщини, Херсонщини, Харківщини, Запоріжжя, Луганщини та інших, які займаються і документування воєнних злочинів, і евакуацією цивільних громадян в зоні бойових дій.  

Опитування проводилося з 24 по 29 вересня 2024 року методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера), вибірка склала 2000 респондентів, що представляють доросле населення України (за винятком тимчасово окупованих територій та територій, на яких відсутній український мобільний зв’язок). Похибка становить 2,2% з довірчою ймовірністю 0,95.

Департамент комунікації МВС України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Кілійське МУВГ успішно завершило поливний сезон

Прочитайте повну статтю

Відбулося 9-те засідання Підкомітету з питань юстиції, свободи та безпеки Комітету асоціації мі...

Прочитайте повну статтю

Кабмін спростив процедуру видачі документів про державну реєстрацію народження за програмою «єМ...

Прочитайте повну статтю

Понад 200 000 транспортних засобів українці переоформили у застосунку Дія

Прочитайте повну статтю

Херсонщина: через ворожу атаку одна людина загинула та п’ять поранено

Прочитайте повну статтю

Поліція Києва та СБУ затримали чоловіка, який за вказівкою ворожих спецслужб намагався підірват...

Прочитайте повну статтю

Кількість правопорушень з використанням вогнепальної зброї, вибухових речовин та боєприпасів на...

Прочитайте повну статтю

По Україні розгорнуто пункти незламності

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь