Серед правоохоронних органів найбільше довіряють Національній гвардії – 86%, соцопитування


Жовтень 28
18:16 2024

Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування громадської думки, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Консультативної місії Європейського Союзу в Україні (КМЄС). Сьогодні їх представили в прес-центрі Укрінформу голова КМЄС в Україні Рольф Холмбо, директор групи «Рейтинг» Олексій Антипович директор Департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ Мар’яна Рева та заступник керівника відділу з питань протидії інформаційним загрозам національній безпеці Центру протидії дезінформації Кирило Вікторов.

Згідно з опитуванням, Національна гвардія України має найвищий рівень довіри серед правоохоронних органів: 86% респондентів висловили довіру, порівняно з 72% опитаних у 2023 році.  Державній прикордонній службі довіряють 54%, при цьому 42% респондентів їй тією, чи іншою мірою не довіряють. 

Національна поліція має по 48% довіри, не довіряє їй 51%. Рівень довіри до Національної поліції дещо знизився: у 2023 частка тих, хто довіряв Національні поліції становила 56%.

Водночас вона зазначила, що однакові показники довіри до Національної поліції України і до МВС України – це, зокрема, й ознака того, що громадяни досі чітко не розмежовують цих органів. 

Також Мар’яна Рева  відзначила вагомий внесок МВС України у цифровізацію державних послуг спільно з Міністерством цифрової трансформації. Адже, за її словами, це не лише про доступність, але й про подолання корупції. Тут варто відзначити, що реформою цифровізації повністю або скоріше задоволені 66% респондентів.

Дослідження  також показує, що підтримку ЄС у розслідуванні воєнних злочинів вважають ефективною 38% опитаних.

Мар’яна Рева подякувала Консультативній Місії ЄС в Україні за допомогу і підтримку слідчим і криміналістам Національної поліції в справі документування воєнних злочинів. Таких злочинів наразі задокументовано майже 134 тисячі. 

Також вона подякувала ЄС та іншим парнерам за посилення спроможності регіональних управлінь Національної поліції прифронтових регіонів: Донеччини, Сумщини, Миколаївщини, Херсонщини, Харківщини, Запоріжжя, Луганщини та інших, які займаються і документування воєнних злочинів, і евакуацією цивільних громадян в зоні бойових дій.  

Опитування проводилося з 24 по 29 вересня 2024 року методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера), вибірка склала 2000 респондентів, що представляють доросле населення України (за винятком тимчасово окупованих територій та територій, на яких відсутній український мобільний зв’язок). Похибка становить 2,2% з довірчою ймовірністю 0,95.

Департамент комунікації МВС України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Ірина Дубиківська: Спільними зусиллями долаємо безгромадянство разом

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: Бійці Національної гвардії України продовжують мінусувати ворожу техніку на всіх...

Прочитайте повну статтю

Мінна безпека в осінньо-зимовий період: в Україні розпочинається новий сезон кампанії «Помічай...

Прочитайте повну статтю

Підрозділами НГУ у 2024 році знищено майже 250 розвідувальних і ударних БпЛА противника, вартіс...

Прочитайте повну статтю

Серед правоохоронних органів найбільше довіряють Національній гвардії – 86%, соцопитування

Прочитайте повну статтю

Дайджест судової практики із земельних питань підготував Комітет НААУ

Прочитайте повну статтю

У Регламенті ВРП визначено порядок розгляду питань, пов’язаних із призначенням та звільненням з...

Прочитайте повну статтю

Мінфін: За минулий тиждень підприємці отримали 511 пільгових кредитів на 2,4 млрд грн за Держав...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь