Сергій Марченко провів низку зустрічей з керівництвом Світового банку у Марокко


Жовтень 10
21:01 2023

Під час Щорічних зустрічей МВФ та Світового банку у Марракеші, Марокко, Міністр фінансів України Сергій Марченко у ролі Голови Ради керуючих МВФ та СБ у 2023 році зустрівся з керівництвом Світового банку, зокрема з Президентом Світового банку Аджаєм Бангою, Керуючою директоркою Світового банку з питань операційної діяльності Анною Б'єрде, Віце-Президенткою Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Антонеллою Бассані, Виконавчим директором Світового банку Куном Давідсом.

У зустрічах також взяли участь заступниця Міністра фінансів Ольга Зикова, заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук, Урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца, а також представники НБУ на чолі з Головою Нацбанку Андрієм Пишним. 

Сергій Марченко подякував керівництву Світового банку за довготривалу продуктивну співпрацю:

“Підтримка Світового банку у поєднанні з ефективною політикою Уряду України та НБУ робить нас сильнішими і допомагає нам підтримувати макрофінансову стабільність. Перед фінансовою системою постав ключовий виклик: забезпечення значних видатків на захист і оборону, які повністю фінансуються за рахунок внутрішніх доходів держбюджету, та пріоритетних видатків на соціальний захист і гуманітарну допомогу, у чому значною мірою Україні допомагають міжнародні партнери. У рамках мобілізованих Світовим банком фінансових ресурсів з 24 лютого 2022 року до держбюджету України вже надійшли кредитні і грантові кошти на суму більше 26 млрд доларів США, зокрема через механізми Цільових фондів багатьох донорів”, — зазначив Міністр фінансів.

Нещодавно Міністерство фінансів України та Світовий банк переглянули проектний портфель проектів Світового банку. Вперше з 2021 року. За 2022-2023 роки обсяг портфелю діючих проектів Світового банку є найбільшим за всі роки співпраці. Він складається з 20 діючих проектів на загальну суму більше 5,5 млрд доларів США та 1 млрд євро кредитних коштів та близько 22 млрд доларів США грантових коштів, зокрема в рамках проектів PEACE in Ukraine, SDPL, Re-Power, RELINC, HЕАL.

Сторони обговорили джерела фінансування держбюджету-2024, продовження реалізації діючих спільних проектів та започаткування нових для відновлення України. 

Сергій Марченко зауважив, що Уряд України прогнозує продовження активних бойових дій у наступному році та, як результат, збереження видатків на оборону на рівні поточного року. Саме тому українська сторона розраховує на продовження фінансової допомоги від міжнародних донорів у наступному році на соціальні та гуманітарні видатки. Потреба у зовнішньому фінансуванні на 2024 рік прогнозовано сягає 42,9 млрд доларів США.

Сторони також обговорили реалізацію спільних інвестиційних проектів з відновлення у напрямах реконструкції транспортної інфраструктури RELINK, електроенергетичного сектору Re-Power, підтримки системи охорони здоров’я Heal Ukraine, ремонту житла для розширення прав і можливостей людей HOPE. 

Міністр фінансів України зазначив, що Світовий банк є стратегічно важливим партнером України у процесі реконструкції та відновлення.

Також Міністр фінансів додав, що хоч відбудова є одним із головних пріоритетів Уряду, першочерговим завданням є фінансування всіх пріоритетних видатків держбюджету, а саме на соціальний захист та гуманітарну допомогу. 

Представники Світового банку запевнили у продовженні підтримки України задля зміцнення економічної стійкості.  

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розстріляні росією: Андрій Сорока поїхав на завдання перед ротацією та не повернувся назад

Прочитайте повну статтю

Представники командування Національної гвардії відвідали бійців, які проходять лікування

Прочитайте повну статтю

Боронив східні кордони, тепер повернувся до улюбленої справи: історія прикордонника-кінолога

Прочитайте повну статтю

Топ-10 трендів у галузі аквакультури 2023 року: креветківництво

Прочитайте повну статтю

Держенергоефективності та “Schneider Electric Україна” домовилися про співпрацю задля впровадже...

Прочитайте повну статтю

Олександр Корнієнко: Нині є величезний шанс реформувати не лише законодавство та правову систем...

Прочитайте повну статтю

Тетяна Кірієнко: Співпраця з бізнес-асоціаціями завжди у фокусі уваги

Прочитайте повну статтю

Викрито озброєне злочинне угруповання рейдерів у Києві

Прочитайте повну статтю