Сергій Марченко провів зустрічі з Міністрами фінансів Литви та Польщі
Під час Весняних зустрічей МВФ та Світового банку у Вашингтоні, Міністр фінансів України Сергій Марченко провів ряд зустрічей з міністрами фінансів країн-партнерів. Зокрема, Міністром фінансів Литви Гінтаре Скайсте та Міністром фінансів Польщі Магдаленою Жечковською.
У зустрічах також взяли участь Заступниця Міністра фінансів Ольга Зикова, Заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук та Урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца.
Під час зустрічей з міністрами фінансів, сторони обговорили поточну економічну ситуацію в Україні, дефіцит державного бюджету, а також потреби на швидке відновлення та подальшу реконструкцію.
Сергій Марченко подякував країнам-партнерам за допомогу Україні та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю між міністерствами фінансів.
“Ми вдячні Урядам та народам дружніх країн за комплексну підтримку України від початку повномасштабного вторгнення рф. Зараз Уряд України має і надалі забезпечувати всі першочергові видатки держбюджету та зберігати стабільну економіку попри існуючу високу невизначеність у країні. Розраховуємо на подальшу співпрацю з міжнародними партнерами, що наближає нас до перемоги”, - зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.
Під час зустрічей з міністрами фінансів країн-партнерів, була приділена особлива увага обговоренню потреб швидкого відновлення України. В свою чергу, Сергій Марченко наголосив на необхідності розпочати швидке відновлення України вже цьогоріч, зокрема, відновлення енергетичної, житлової, критично важливої та соціальної інфраструктури, що надають базові послуги для найбільш вразливих верств населення, а також розмінування та розвиток приватного сектору.
Міністр фінансів України також зазначив, що розраховує на підтримку міжнародних партнерів у реалізації швидкого та масштабного відновлення. Нова Координаційна платформа за участі країн G7 та Європейської Комісії має стати надійним інструментом для мобілізації та координації необхідного фінансування.
Довідково
В березні відбулась презентація звіту «Друга швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення України» (Second Ukraine Rapid Damage and Needs Assessment - RDNA2), спільно розробленого Урядом України, Групою Світового банку, Європейською Комісією та Організацією Об'єднаних Націй. В звіті представлені висновки щодо втрат України від війни росії у період з 24 лютого 2022 року до 24 лютого 2023 року. Також звіт дає оцінку коротко-, середньо й довгостроковим потребам країни у реконструкції та відновленні.
На початку квітня відбулось друге засідання Керівного комітету міжвідомчої Координаційної Платформи донорів України. Ініціатива започаткована для координації існуючих і нових механізмів підтримки бюджету України, а також швидкого відновлення та реконструкції.