Сергій Нагорняк: Додаткові кошти від ЄБРР допоможуть державним і приватним компаніям підвищити енергетичну стійкість України

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) розширює до 3 млрд євро цьогорічну програму кредитування енергетичного сектора України, щоб допомогти нашій енергетиці відновитися. Грошима зможуть скористатися як державні, так і приватні українські компанії, що загалом підвищить енергетичну стійкість нашої держави.
Про це заявив народний депутат, член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк.
«Серед державних компаній першочергово «Укренерго» зможе використати цей кредит для того, щоб завершити зведення захисних споруд на своїх об’єктах і звести нові будівлі релейного захисту, так звані підземні сховища, аби убезпечити роботу наших підстанцій. Також на цей кредит розраховує державна компанія «Укргідроенерго», якій потрібні кошти для відновлення втрачених потужностей та побудови захисних об’єктів на цих потужностях. Це дасть можливість у майбутньому убезпечити генерацію і людей, котрі там працюють», - зазначив парламентарій.
За його словами, ЄБРР розглядає великий обсяг інвестицій приватним компаніям для будівництва вітропарків і сонячних електростанцій із системами акумуляції енергії.
«Для нас важлива гнучкість енергосистеми, якої нам не вистачає. Важливі інвестиції саме в накопичувачі електроенергії, тому що в денні години ми менше споживаємо, а в сонячні дні вже достатньо генеруємо на сонячних електростанціях. Переконаний, що і державні, і приватні компанії правильно використають надані кредити й почнуть розбудову генерації саме там, де її нині не вистачає – передовсім на Лівобережжі України», - наголосив політик.
Він додав, що іноземні інвестори зацікавлені в реалізації в Україні своїх проєктів, оскільки у нас від моменту появи ідеї до її реалізації потрібно в рази менше часу, ніж, приміром, у ЄС.
«Україна сьогодні цікава для інвесторів із Європи. Наприклад, інвестори з Норвегії готові вкладати гроші в Україну попри війну, вони вже ведуть підготовчі роботи, щоб збудувати у нас нові вітропарки. Сподіваюся, що ми за деякий час станемо енергетичним хабом і будемо експортерами чистої електроенергії до ЄС, зароблятимемо цим гроші на відновлення України після війни», - підсумував народний депутат.
