Сенсація

Шостий щорічний міжнародний круглий стіл НБУ зі стратегічного планування зібрав учасників із 34 центральних банків та фінансових регуляторів


Грудень 05
15:00 2024

Національний банк України 27-28 листопада 2024 року вже вшосте провів міжнародний круглий стіл, присвячений стратегічному плануванню. Цьогорічна тема заходу: «Стратегічний розвиток і управління змінами в центральних банках в умовах екстремальної невизначеності».

Відкриваючи круглий стіл, Голова Національного банку України Андрій Пишний розповів, як працює Національний банк у часи повномасштабного вторгнення рф в Україну та наголосив на важливості стратегічного планування під час роботи в таких екстремальних умовах.

"Україна, на жаль, функціонує в умовах безпрецедентної невизначеності, спровокованої війною. Іноді ті процеси, які відбуваються в Україні, за складністю і глибиною нагадують мені операцію на відкритому серці людині, яка в цей момент біжить марафон. Ми не знаємо, як довго триватиме війна. Але маємо максимально ефективно виконувати свій мандат і очікування українського народу – скільки б часу це не потребувало", – наголосив Андрій Пишний.

Він зазначив, що саме тому в Національному банку процес стратегічного планування і оновлення відбувається постійно: "Ми для себе визначили, що стратегічне планування – це один із способів скоротити невизначеність. Тому ми проактивно комунікуємо наші стратегічні документи, аби дати економічним агентам більше розуміння, яким буде наш розвиток. Процес стратегічного планування і оновлення є основою нашої діяльності".

Так, Національний банк вже вдруге з початку повномасштабного вторгнення рф уточнює свої стратегічні орієнтири. "Стратегічне планування в умовах невизначеності потребує неортодоксальних рішень: постійних оновлень, моделювання різних фокусів упровадження стратегічних змін, врахування можливих ризиків та розроблення планів реагування на них. Ми розуміємо, що актуальність стратегічних документів, які були ухвалені в минулому році, потребує верифікації. Тому вже вдруге здійснюємо актуалізацію Стратегії НБУ під назвою "Фінансова фортеця", яку ми ухвалили у 2023 році", – підкреслив директор Департаменту стратегії та розвитку НБУ Арсен Макарчук.

Протягом двох днів Національний банк став майданчиком для плідних дискусій та обміну думками й світовим досвідом на тему стратегічного планування. Цього року учасники значну увагу приділили переосмисленню стратегії в умовах екстремальної невизначеності, використання нових підходів під час розроблення та оновлення стратегічних документів, управління стратегічними ризиками, забезпечення безперервності діяльності, цифровій трансформації і використанню технологій штучного інтелекту, а також обміну досвідом щодо успіхів та невдач під час реалізації стратегічних документів у центральних банках.

Зокрема, особливий інтерес учасників міжнародного круглого столу цьогоріч сфокусувався на темі цифрової трансформації центральних банків та використанні штучного інтелекту у фінансовій сфері. Учасники з України, Бельгії, Великої Британії, Молдови, ЄЦБ поділилися досвідом упровадження технологій штучного інтелекту та політикою етики даних у власній діяльності, сценаріями можливого застосування та принципами впровадження штучного інтелекту в центробанках та фінансових регуляторах. 

Також одним із ключових питань обговорень стало  зниження невизначеності в турбулентному середовищі. У своїх виступах та під час панельних дискусій учасники розповідали, як, попри кардинальні виклики, центральні банки та фінансові регулятори постійно удосконалюють свої процедури стратегічного планування, чендж-менеджменту, ризик-менеджменту, забезпечення безперервності діяльності. Подібні ініціативи здійснюються, зокрема, у Великій Британії, Італії, Бельгії, Бразилії, Молдові, Грузії, Азербайджані.

Участь у цьому онлайн-заході взяли майже 120 представників центральних банків та інших фінансових регуляторів 31 країни світу, зокрема: Азербайджану, Бельгії, Боснії та Герцеговини, Бразилії, Великої Британії, Грузії, Греції, Естонії, Італії, Ірландії, Ісландії, Іспанії, Казахстану, Кіпру, Колумбії, Латвії, Литви, Люксембургу, Молдови, Німеччини, Норвегії, Перу, Північної Македонії, Польщі, Узбекистану, України, Фінляндії, Франції, Чехії, Чорногорії, Швеції. Також у заході взяли участь представники ЄЦБ, ЄБРР, Програми двосторонньої допомоги та посилення спроможності центральних банків (BCC/SECO), органів державної влади України, іноземних та українських компаній і організацій.

Національний банк України започаткував традицію проведення міжнародного круглого столу зі стратегічного планування у 2019 році, вперше організувавши подібний захід. Відтоді щороку цей міжнародний захід збирає представників десятків центральних банків та фінансових установ з багатьох країн світу. Зокрема, участь у круглому столі в 2020 році взяли представники 15 центральних банків та фінансових регуляторів, у 2021 – 22, у 2022 – 23, у 2023 – 21, у 2024 – 34.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Справедливість та притягнення росії до відповідальності: Ольга Стефанішина розповіла про пріори...

Прочитайте повну статтю

Окупанти вчергове обстріляли Нікополь: є загибла та поранений

Прочитайте повну статтю

Сергій Пантелеєв: У разі втрати зв’язку з військовим звертайтеся до поліції

Прочитайте повну статтю

Вибухотехніки поліції Сумщини знешкодили бойову частину авіаційної ракети Х-101

Прочитайте повну статтю

Обстріли Херсонщини: двоє загиблих та 10 поранених, серед постраждалих – поліцейська

Прочитайте повну статтю

Національна поліція та виробник швидкісного встановлення ДНК «ANDE» укладуть Меморандум про спі...

Прочитайте повну статтю

Обстріли Донеччини: 15 поранених за добу, з них дві дитини

Прочитайте повну статтю

Командувач НГУ зустрівся з аташе з питань оборони Посольства США в Україні

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь