«Спільними зусиллями ми маємо розмінувати територію України, аби стати безпечними для всієї європейської родини», – Ігор Клименко


Жовтень 04
18:30 2023

На цьому наголосив Міністр внутрішніх справ України під час зустрічі з керівником Служби зовнішньополітичних інструментів Єврокомісії Петером Вагнером.

Сьогодні, 4 жовтня, задля обговорення питання розмінування та подальшої підтримки України до Міністерства внутрішніх справ прибула делегація Служби зовнішньополітичних інструментів на чолі з директором Петером Вагнером. Також у засіданні взяв участь голова Консультативної місії ЄС з реформування сектору цивільної безпеки України Рольф Холмбо.

На початку заходу Глава МВС України Ігор Клименко подякував європейським партнерам за всеосяжну підтримку нашої країни на фоні повномасштабного вторгнення росії:

«Те, що європейська делегація вкотре завітала до нас свідчить про великий рівень довіри до Міністерства внутрішніх справ України. Я хотів би подякувати Європейському Союзу за усю допомогу надану нашій країні за ці 19 місяців повномасштабного вторгнення. Ця підтримка надає нам силу та наснагу протистояти сильному ворогу і оперативно вирішувати ті проблеми, які виникли у нас через війну. Ми постійно звіряємо наші годинники щодо співпраці задля максимального результату».

Своєю чергою, керівник Служби зовнішньополітичних інструментів Єврокомісії Петер Вагнер відзначив мужність та стійкість українських колег у цій війні та наголосив, що Україна, як член європейської родини, буде й надалі отримувати усю необхідну допомогу, зокрема й в питанні розмінування.

«Я дуже радий бути ще раз в Україні, попри постійні атаки зі сторони росії. Днями ми відвідали населені пункти Харківщини та Київщини, котрі перебували під російською окупацією. І ми вражені вашою стійкістю і стійкістю правоохоронців, які працюють на деокупованих територіях. Армія, поліція, рятувальники та місцеві мешканці демонструють справжню силу. І це вселяє у нас впевненість, що те що ми робимо – допомагає людям, та повертає їх у домівки», – наголосив керівник Служби зовнішньополітичних інструментів ЄС Петер Вагнер.

Ігор Клименко зазначив, що щільність замінування регіонів відрізняється і залежить від періоду окупації населених пунктів, адже чим довше російські війська були на тій чи іншій території, тим складніше їх розміновувати:

«Наразі територія Харківщини потребує від нас ґрунтовної роботи щодо розмінування, адже окупанти були там більше ніж пів року. Російська армія боялася наступу ЗСУ, тому мінування було хаотичне і не системне. В Ізюмі ми зіткнулися з великою кількістю боєприпасів. Наразі територія довкола Ізюму замінована. І по сьогоднішній день ворог продовжує атакувати Ізюмський район, а це своєю чергою не дозволяє підрозділам ДСНС виконувати функції щодо розмінування у повному обсязі».

Міністр внутрішніх справ розповів, що наразі основним органом протимінної діяльності є Міноборони, яке здійснює бойове розмінування безпосередньо у районі бойових дій. Утім, після закінчення війни, основним органом протимінної діяльності буде МВС і відомство вже готується до цього.

«Наші міжнародні партнери прекрасно розуміють, що без інновацій та плідної співпраці ми будемо ще довго розміновувати наші території. Задля цього ми маємо розробити план на 5-10 років щодо розмінування, аби розуміти кількість потрібної техніки та фахівців. Наразі найбільша проблема – це очищення полів та водних акваторій», – заявив Ігор Клименко.

Зі свого боку, Петер Вагнер зазначив, що Європейський Союз розуміє ці проблеми, і вважає їх завданням для усієї європейської родини. Він наголосив, що вони разом з партнерами працюють над чіткою стратегією, аби діяти в одному напрямку та ще ефективніше допомагати Україні у питанні розмінування:

«Ми як ЄС додали до переліку нашої діяльності закупівлю і постачання необхідного обладнання для України. І ми прагнемо здійснювати це у чіткій відповідності до ваших потреб щодо розмінування. І тому наші колеги постійно мають перебувати в контакті, аби оперативно знати про потреби України. Ми чудово розуміємо, наскільки ці рішення складні, адже ми хочемо надати вам більш якісне обладнання. Для цього ми докладаємо максимальних зусиль».

По завершенню сторони обговорили плани щодо наступної зустрічі у Загребі на конференції з питань розмінування України. Зокрема, Глава МВС України Ігор Клименко анонсував представлення комплексної стратегії щодо очищення України від вибухонебезпечних предметів.

Департамент комунікації МВС України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розстріляні росією: Андрій Сорока поїхав на завдання перед ротацією та не повернувся назад

Прочитайте повну статтю

Представники командування Національної гвардії відвідали бійців, які проходять лікування

Прочитайте повну статтю

Боронив східні кордони, тепер повернувся до улюбленої справи: історія прикордонника-кінолога

Прочитайте повну статтю

Топ-10 трендів у галузі аквакультури 2023 року: креветківництво

Прочитайте повну статтю

Держенергоефективності та “Schneider Electric Україна” домовилися про співпрацю задля впровадже...

Прочитайте повну статтю

Олександр Корнієнко: Нині є величезний шанс реформувати не лише законодавство та правову систем...

Прочитайте повну статтю

Тетяна Кірієнко: Співпраця з бізнес-асоціаціями завжди у фокусі уваги

Прочитайте повну статтю

Викрито озброєне злочинне угруповання рейдерів у Києві

Прочитайте повну статтю