Справи Майдану: Результати роботи Офісу Генпрокурора у 2023 році


Листопад 21
15:06 2023

У День гідності та свободи, присвячений доленосним для сучасної України подіям, Офіс Генерального прокурора звітує про роботу щодо розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках під час Революції Гідності.

Для слідчих і прокурорів розслідування справ Майдану залишається у фокусі особливої уваги та не припиняється навіть в умовах повномасштабного вторгнення. Протягом 2023 року за активної роботи профільного Департаменту Офісу Генпрокурора:

51 особі повідомлено про підозру (майже вдвічі більше, ніж минулого року), з яких на час вчинення інкримінованих їм злочинів: 5 високопосадовців та керівників правоохоронних органів, 20 правоохоронців, 5 слідчих, 2 суддів, 4 цивільні особи.

Встановлено безпосередній вплив спецслужб рф на колишнє керівництво української спецслужби. Повідомлено про підозру 20 співробітникам ФСБ рф. Серед підозрюваних 6 генералів, зокрема генерал армії. Також повідомлено про підозру колишньому Голові СБУ, його першому заступнику та начальнику Департаменту захисту національної державності СБУ.

22 обвинувальних акти стосовно 45 осіб скеровано до суду, зокрема стосовно колишнього Міністра внутрішніх справ України, його заступників, а також інших високопосадовців, суддів та правоохоронців.

Скеровано до суду обвинувальний акт у ключовій справі щодо колишнього керівництва держави – Президента України, Міністра внутрішніх справ, Голови СБУ, Міністра оборони та ще 6 колишніх високопосадовців. Їм інкримінується організація тяжких та особливо тяжких насильницьких злочинів проти учасників акцій протесту, у тому числі масових вбивств та замахів на вбивство, а також терористичного акту. 

Ухвалено 9 обвинувальних вироків стосовно 14 осіб. Зокрема щодо безпосередніх виконавців масових розстрілів – співробітників роти спеціального призначення ПМОП «Беркут». Вперше у таких справах одного з них засуджено до довічного позбавлення волі.

Наразі прокурори профільного Департаменту забезпечують підтримання публічного обвинувачення у 139 судових справах стосовно 283 осіб. 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Голова Верховної Ради України зустрівся у межах робочого візиту із членами Палати представників...

Прочитайте повну статтю

На Черкащині рибоохоронцями попереджено масовий мор риби у Кременчуцькому водосховищі

Прочитайте повну статтю

Реєстр зброї та документи закордоном: на засіданні Кабміну прийнято низку постанов, розроблених...

Прочитайте повну статтю

Брав участь у проведенні псевдореферендуму в Херсоні: повідомлено про підозру колаборанту

Прочитайте повну статтю

Прибутку на мільйон гривень щомісячно та товару на 9 млн грн: ліквідовано масштабне підпільне в...

Прочитайте повну статтю

Книга рекордів прикордонника з позивним «Африка»

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 114 від 5 грудня 2...

Прочитайте повну статтю

Олександр Корнієнко: Буча та її громада — одне з місць, де українське місцеве самоврядування та...

Прочитайте повну статтю